MİLYON DOLARLIK PROJE ASKIYA MI ALINDI?

MİLYON DOLARLIK PROJE ASKIYA MI ALINDI?

Astay Gayrimenkul A.Ş. tarafından Karacasu'ya yapılacak olan 50 Milyon Dolarlık 5 Yıldızlı Termal Otel, Kür Merkezi ve Ek Tesis için İl Özel İdare'den istenen ikinci ek sürenin dolmasına rağmen, projelerin teslim edilmemesi akıllarda soru işaretlerinin kalmasına neden oluyor.

Bolu İl Özel İdaresi, 2008 yılının Kasım ayı içerisinde Karacasu Jeotermal tesisler üzerindeki bir arsayı 49 yıllığına Astay A.Ş.'ye kiralamıştı.

Astay A.Ş. ise Karacasu'ya 50 milyon dolarlık bir yatırımla 5 yıldızlı termal otel, kür merkezi ve ek tesis yaptıracaktı. Astay A.Ş., kendilerine verilen süre içerisinde projeyi tamamlayamadıkları için, İl Özel İdaresi'nden 2009 yılının sonuna kadar ek süre istedi.

Özel İdare Müdürlüğü ise arsa bedeli olan yıllık 90 bin TL'lik kira bedelinin yüzde 50 oranında arttırılmasına karar verdikten sonra, firmaya ek süre verdi.

Astay A.Ş.'nin, ikinci ek sürenin bitmesine rağmen, bugüne kadar İl Özel İdare Müdürlüğü'ne herhangi bir proje sunamadığı öğrenildi.

Gözler Tahsin Akduman'a çevrildi

Astay A.Ş.'nin ikinci ek sürede de proje teslim edememesi üzerine, ihalenin iptal edilmesi gündeme gelirken, son bir haftadır konu üzerinde çalışan Tahsin Akduman'ın firmaya süre vereceği de konuşulmaya başlandı.

Edinilen bilgilere göre, Astay A.Ş.'nin yurtdışında aldığı bazı tekstil fabrikalarını hayata geçirmek için çaba sarf ettiği ve bu yüzden Karacasu Projesini askıya almak istediği öğrenildi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.