Mitat Atalay davası devam ediyor

Mitat Atalay davası devam ediyor

Aralarında alacak verecek davası yüzünden kavga çıkan ve yaşanan kavga olayında bir gözünü tamamen kaybeden Mitat Atalay davası dün Bolu Adliyesi’nde görüldü. Görülen davada savunma yapan Mithat Atalay’ın avukatı Sezai Çavdar, Mitat Atalay’ın kendisini yaralayan Yılmaz Gücüyener’in ve yaralamaya azmettirdiği iddia edilen Hüseyin Özbek’in tefecilik suçundan Emniyet Müdürlüğü’ne şikâyette bulunması ve şikayeti geri almaması üzerine yaralandığını iddia etti. 

Dün Bolu Adliyesi’nde görülen davaya Mitat Atalay ve Yılmazgücüyener katıldı. Görülen davada savunma yapan Yılmaz Gücüyener “Ben Hüseyin Özbek’in aracında şoför olarak çalışıyorum. Diğer şoför arkadaşlarımla toplantı yaparken toplantıya Mitat Atalay ve yanında Erdal Olutepe gelip toplantıyı sonlandırdılar. Bunun üzerine Hüseyin Özbek ve Mitat Atalay başka bir odaya geçti. Mitat Atalay benden alacaklı olduğunu iddia edip para istemekteydi. Benim kendisine herhangi bir borcum yoktur. Mitat Atalay işlerinin yoğun olduğunu söyleyip bana biri su tesisatçısı bir diğeri ise İzmit’te olan iki şahsın toplam 45 Bin TL’lik bonosunu verip takip etmemi istedi. Bende senetleri kendi adıma icra takibine koydum. Senetlerin sahipleri yaptığımız görüşmede Mitat Atalay’a 45 Bin TL borçlu olmadıklarını toplam borçlarının 15 Bin TL olduklarını söylediler. Mitat Atalay beni ve Hüseyin Özbek’i Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi’ne şikayet edip tefecilik yaptığımızı söylemiş. Bu şikâyet üzerine müdürlüğe götürüldüm ve sorgum alındı. Sorgu sırasında beni çok zorladılar. Bende borçlu şahısların beyanı ve karakolda zorlamaları sebebiyle karakoldan çıkar çıkmaz gidip yapmış olduğum icra takibinden vazgeçtim” dedi.

BANA TERBİYESİZLİK YAPMAYA KALKINCA BİZDE ŞOFÖR ARKADAŞLARIMIZLA BERABER ONLARI DIŞARI ÇIKARTTIK

Gücüyener savunmasının devamında “O gün Mitat Atalay ve Erdal Olutepe bizim toplantı yaptığımız yere gelip benim takibinden vazgeçtiğim senetlerin parasını benden istediler. Bende böyle bir borcun olmadığını söyledim. Hem Mitat Atalay hem de yanındaki Erdal Olutepe sarhoştular, Erdal Olutepe bana terbiyesizlik yapmaya kalkınca bizde şoför arkadaşlarımızla beraber onları dışarı çıkarttık. Mithat Atalay, Hüseyin Özbek’i telefonla arayarak beni teslim etmelerini istedi. Hüseyin Özbek’te böyle bir şey yapmayacağını söyledi ve 155’i aradı. Bende toplantı yaptığımız yerden şoför arkadaşlarımdan biri aracıyla sanayi yoluna park ettiğim traktörümün yanına kadar beni götürdü” diye konuştu.

ÇEKTİĞİ SİLAHI GECELEYİN PARLAMASINDAN TANIDIM

Gücüyener yaşanan kavga olayının ayrıntılarını şu şekilde anlattı: “Traktörün üzerindeyken önümde bir araba durdu. Arabadan Mitat Atalay ve Erdal Olutepe indi. Önce Erdal Olutepe bana traktörün üzerinde iken yumruk attı. Sonra Erdal ile birlikte Mitat Atalay beni traktörden indirdiler. Ben o sırada traktörde bulunan demiri alıp savurdum. Savurduğum sırada demir Mitat Atalay’ın gözüne denk gelmiş. Mitat Atalay ben daha traktörden inmeden önce silah çekti. Çektiği silahı geceleyin parlamasından tanıdım. Mitat Atalay’ın aracını kullanan Oktay isimli şahsın bana saldırmaması için araca bilerek zarar verdim ve onun uzaklaşmasını sağladım. Bana karşı darp fiilini gerçekleştiren sanıklardan şikâyetçiyim. Benim diğer sanıkları darp etme kastım olsaydı, toplantı yaptığımız yazıhanede şoför arkadaşlarımın yanında darp eder oradan çıkarmazdım”

MÜVEKKİLİME DEMİR ÇUBUKLA SALDIRIP SENİ ÖLDÜRÜRÜM DİYE TEHDİT ETMİŞTİR

Mitat Atalay’ın avukatı Sezai Çavdar olayla ilgili yaptığı savunmada “Sanık Yılmaz Gücüyener’in beyanlarını kabul etmiyoruz. Müvekkilimin Yılmaz Gücüyener ve Hüseyin Özbek’i tefecilik yapıyorlar diye şikayet ettiği doğrudur. Daha sonra her ikisi de müvekkilimi şikâyetten vazgeçirmek için tehdit etmişlerdir. Ancak müvekkilim şikâyetinden vazgeçmemiştir. Yapılan saldırı ve darbın Hüseyin Özbek’in talimatıyla yapıldığını düşünüyoruz. Müvekkilimin silahı olduğunu Yılmaz Gücüyener biliyordu. Silahı olmasına rağmen müvekkilim silah çekmemiştir. Müvekkelimin silah çektiği iddiaları ise cezadan kaçmaya yönelik açıklamalardır ve yalandır. Yılmaz müvekkilime demir çubukla saldırıp seni öldürürüm diye tehdit etmiştir ve darp sonucu öldüğünü düşünüp müvekkilimi olay yerinde bırakıp gitmiştir. Müvekkilime yönelik yapılan tehditler ve bu olay bir arada değerlendirildiğinde eylem öldürmeye teşebbüs suçunu oluşturmaktadır” dedi.  

BİR DAHAKİ DAVA 1 KASIM’DA

Mitat Atalay avukatı Sezai Çavdar’ın yaptığı savunmaya ekleyecek ifadesinin olmadığını ve ifadelere aynen katıldığını söyledi. Olayla ilgili diğer sanık ve tanıkların dinlenmesine 1 Kasım 2010 tarihinde yapılacak mahkeme sürecinde devam edilecek. Dava ile ilgili alınacak karar kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.