Miting hazırlığı

Miting hazırlığı

Belediye’den işçi çıkarılmasının yankıları devam ediyor. Belediye-İş Sendikası tarafından düzenlenen yürüyüş ve mitinge, Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri ile ilimizdeki 10 siyasi partiden destek ve katılım çağrısı geldi.<

Belediye’den işçi çıkarılmasının yankıları devam ediyor. Belediye-İş Sendikası tarafından düzenlenen yürüyüş ve mitinge, Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri ile ilimizdeki 10 siyasi partiden destek ve katılım çağrısı geldi.

BOLU EMEK VE DEMOKRASİ PLATFORMU; ‘Susma kendine, kentine, emeğine sahip çık’

Bolu Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri, dün yaptıkları basın açıklamasında Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın seçildiği günden bu yana "Kaçak işçi var, borç var" diyerek saldırılar yaptığını ifade ederek, "Şu anda yürüyen mücadele Bolu halkının geleceğini belirleyecek. Herkesi Bolu’ya sahip çıkmaya ve mitinge katılmaya davet ediyoruz" dediler.

Eğitim-Sen, Tarım Orkam-Sen, SES, BES, Yapı Yol-Sen, Halkevleri, ÇYDD,TTB ve ADD’nin oluşturduğu Bolu Emek ve Demokrasi Platformu dün Eğitim-Sen binasında bir basın açıklaması yaptılar. Yapılan basın açıklamasında ilk 117 kişinin sokağa, açlığa ve yoksulluğa atıldığını, sıranın diğer işçilere de geleceğini ifade eden Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri, "Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz seçildi seçileli kaçak işçi var, borç var, üretim yok ya da pahalı diyerek yürüttüğü saldırıda artık gerçekler tümüyle ortada. Ne verdiği rakamlar doğru, ne de söyledikleri. İstediği şey Belediye hizmetlerinin özelleştirilmesi. Onun için Belediye-İş Sendikası’nın bütün olumlu girişimlerine rağmen Başkan Yılmaz işçi atıyor" dediler.

AKP’li Belediye Meclisi’nin halka ve işçiye rağmen kapalı kapılar arkasında otobüsleri de özelleştirdiğini ifade eden platform üyeleri, "Sırada toplanamaz hale getirilip özelleştirilmesinin önü açılan temizlik, şantiye, park ve bahçeler var. Oralardan da işçiler atacak. Kamusal hizmetler, söz verildiği şekilde özelleştirilerek işadamlarına peşkeş çekilecek. Yılmaz, kimin parasını kime veriyor? Kimin otobüsünü, kimin şantiyesini satıyor? Bu olanaklar yalnızca bir grup zenginin değil, tüm halkındır" şeklinde konuştular.

Başkan Alaaddin Yılmaz’ın özelleştirmeleriyle taşeronlara yol açıp atılan işçilerin yerine seçimden önce söz verdiği işçileri "asgari ücretle" almayı hedeflediğini iddia eden Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri, "Sattığı şey Bolu’nun geleceğidir, yaptığı şey de işçi ve emek düşmanlığıdır. Şu anda yürüyen mücadele Bolu halkının geleceğini belirleyecek" dediler. Bolu halkını Bolu’ya ve geleceğe sahip çıkmaya ve bu nedenle düzenlenen mitinge katılmaya çağırdıklarını ifade eden Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri, "Pazar günü saat:12.00’de bütün örgütlerin ve halkın katılacağı miting, Stadyum önünden başlayacak. Susma kendine, kentine, emeğine sahip çık! Ve unutma, sustukça sıra sana gelecek" şeklinde ifadeler kullandılar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.