Muhalefete anlam veremiyorum

Muhalefete anlam veremiyorum

AKP İl Başkanı Ali Ercoşkun, son günlere damgasını vuran “Demokratik Açılım” meselesi ve AKP öncülüğünde oluşturulan siyaset akademisi hakkında basın açıklaması yaptı. Ercoşkun yaptığı açıklamada, “Sürece engel olmak isteyen muhalefete anlam veremiyorum” dedi.

Ali Ercoşkun, ilk defa 2008 yılında hayata geçirilen ve bu yıl da çalışmalarına devam edilecek olan siyaset akademisiyle ilgili “AK Parti ARGE Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren SİYASET AKADEMİSİ, AK Partiye kurumsal bir kimlik kazandırmak ve parti mensupları arasında söylem birliği sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bu gaye ile birlikte Siyaset Akademisi, herhangi bir siyasi kimlik gözetmeksizin, tüm vatandaşlarımızı, geleceğin Türkiye'sinin şekillenmesinde etkin rol üstlenecek "birey”ler olarak düşünüp, onlara hem siyasal hem de kültürel anlamda donanım sağlamak, bu sayede siyasi hassasiyetleri olan sorumluluk sahibi vatandaşlar yetiştirebilmeyi kendine misyon edinmiştir” dedi.

YANLIŞ ANLAMALARI EN BAŞTAN ORTADAN KALDIRMAK NİYETİNDEYİZ

Son dönemde sıkça tartışmalara neden olan “Demokratik Açılım” meselesiyle ilgili Ercoşkun şu açıklamayı yaptı: “AK Parti iktidarıyla Türkiye'de huzur, güven ve istikrar ortamı oluşmuştur. Demokratik açılım, bu ortamın genişlemesini ve güçlü ve büyük Türkiye'nin yeniden belirlemesini sağlayacaktır. Bu bakımdan demokratik açılımın partililerimize ve tüm vatandaşlarımıza en doğru şekilde anlatılmasını hedefliyoruz. Açılım konusunda, özellikle belirli kesimlerden çarpıtmalar, kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye çalışmalar yaşanmıştır. Aslında hiç kimseye yararı olmayan, tam tersine Türkiye'nin büyümesinin önüne engel olarak dikilen bu girişimlere karşı, demokratik açılım projesini bütün yönleriyle, en doğru şekilde anlatmak, bu şekilde muhtemel yanlış anlamaları en baştan ortadan kaldırmak niyetindeyiz. Demokratik açılımın hedefi, bu ülkede yaşayan herkesin; ama herkesin, kendini özgürce ifade edebileceği demokratik ortamı tesis edebilmektir.”

BİZ HİÇBİR ZAMAN TEK BAYRAK, TEK MİLLET VURGUSUNDAN VAZGEÇMEDİK

Ercoşkun açıklamasının sonunda, “Demokratik açılım yalnızca bir bölgemize münhasır değildir. AK Parti, demokratik açılım derken, bu ülkeyi topyekûn ele almakta, nerede bir insani sıkıntı varsa devlet orada olsun, o sıkıntıyı gidersin demektedir. AK Parti, adaletsizliğe uğramış insanlarımızın haklarının peşindedir. Ülkenin nimetlerinin de, külfetlerinin de hakça paylaşılmasının arayışındadır. Hukukun egemen olduğu, insanlık ayıplarının, faili meçhullerin yaşanmadığı, masumların suçlu, suçluların masum ilan edilmediği bir düzen en büyük amacımızdır. Biz hiçbir zaman tek bayrak tek millet vurgusundan vazgeçmedik. Kutsal değerlerimizden vazgeçebilmemiz mümkün değildir. Ülkemizi daha iyi günlere ulaştıracak bir çabanın muhalefet tarafından engellenmesine anlam veremiyorum. Bu duruma anlam verebilmek mümkün değildir” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.