Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan;"Daha çok karşı karşıya geliriz"

Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan;"Daha çok karşı karşıya geliriz"

İlhan Çalışkan, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ana binasında hizmet vermekte olan Aladağ Orman İşletme Şefliği’nin Karacasu'ya taşınmasıyla ilgili sert açıklamalarda bulunarak, Bölge Müdürü Veli Baraklı'nın Bolu ve BolulularR

İlhan Çalışkan, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ana binasında hizmet vermekte olan Aladağ Orman İşletme Şefliği’nin Karacasu'ya taşınmasıyla ilgili sert açıklamalarda bulunarak, Bölge Müdürü Veli Baraklı'nın Bolu ve Bolulular’dan öc almaya çalıştığını söyledi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Çalışkan, gazetemize yaptığı özel açıklamalarda, Aladağ İşletme Şefliğine bağlı 43 merkez köy ve Seben'e bağlı 15 köy bulunduğunu belirtti ve bu köylerde yaşayan vatandaşların en ufak işlemleri için bile Karacasu ile Bolu arasında gidip gelmeleri gerekeceğini söyledi.

“ARDINDA SİYASİ ÇIKARLAR VAR”

Çalışkan, “Bolu'ya bile güçlükle gelen vatandaşlar var, onlar Karacasu'ya gitmeye zorlanıyor. Karacasu'da ne banka şubesi, ne de noter var. Bu tamamen siyasi çıkarların getirdiği bir uygulamadır. Şefliğin Karacasu'ya taşınmasının hiçbir getirisi yok. Bürokratlar ve seçilmişler orayı hareketlendirmeye çalışıyorlar ama bu taşınmayla bu gerçekleşmez. Bu konudan personel de çok şikayetçi. Personelin tümü Bolu'da oturuyor. Şimdi Karacasu'ya gidip gelecekler, evrak işlemlerinde de arada mekik dokuyacaklar. Ayrıca orada personele yeterli lojman da bulunmamaktadır, bu da çalışana ek bir masraf getirecektir. Ya bu taşınma olmasın ya da müdürlük de oraya taşınsın. İki kurum birlikte olmalıdır” dedi.

“BOLULULAR’DAN ÖC ALIYOR”

Şefliğin taşınmasından bölge müdürünü sorumlu tutan Çalışkan; “Orman Bölge Müdürü Veli Baraklı'nın dayatması ve siyasi iradenin de ona söz geçirememesi bu taşınmayı getirdi, bu keyfi bir uygulamadır. Baraklı'nın daha önce bir tayin olayı vardı. Şimdi Bolu'dan ve Bolulular’dan öç almaya çalışmaktadır. Kendisiyle oturduk konuştuk. Bolu'ya kötülük yaptığını, bunun yanlış olduğunu söyledik ama söz geçiremedik. Bana 'Ben taşıyorum siz de geri getirin’ dedi. Kendisi bu taşınmayı bilerek yaptırmaktadır. Şefliğin Karacasu'ya taşınması Karacasu'ya da bir yarar sağlamaz, ihalelerden hiç kayıpları yoktu zaten. Yetkililer bunlarla uğraşacaklarına çalışanların, orman işçisinin haklarını savunsunlar. Yarım dilim ekmeğe çalışan orman işçisi bir de bu güçlüklerle uğraşıyor” şeklinde konuştu.

“MİLLETVEKİLLERİ SORUN ÇÖZEMİYOR”

Çalışkan, Bolu milletvekillerinin sorun çözmek yerine sorun yarattıklarını belirterek, “Bu konuyu daha önce Sayın Bakan'a ve Genel Müdürlüğe götürdük. Sayın milletvekillerimiz sorunu üstlendiler ve çözeceklerini söylediler ama maalesef çözemediler, bizi avuttular sadece. Taşınmanın başladığı gün vekillere ulaşmaya çalıştık ama bilinçli olarak cep telefonlarını kapattılar. Bolu'da sorun çözmek yerine daha da sorun yaratıyorlar zaten. Biz gündem yaratmamak ve sosyal barışı bozmamak için milletvekillerinden kaynaklanan bir çok sorunu dile getirmedik. Bu sorun çözülmezse milletvekilleri ile daha çok karşı karşıya geliriz” dedi.

“FATİH METİN YANIMIZDAYDI”

Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan Ak Parti İl Başkanı Fatih Metin'in sürekli kendilerine destek olduğunu belirterek, “Aladağ Orman İşletmesinin taşınmaması konusunda milletvekillerimiz bize destek olmak yerine bizden saklanırken, Ak Parti İl Başkanı Fatih Metin hep bize destek oldu ve bu konuda yanımızdaydı. Kendisi de konunun böyle sonuçlanmasından dolayı oldukça üzgün olduğunu belirtti” diye konuştu.

28.07.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.