MUTABAKAT SAĞLANIRSA GÖREVE HAZIRIM

MUTABAKAT SAĞLANIRSA GÖREVE HAZIRIM

Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkcı’nın kulüp başkanlığını bırakacağı yönünde sinyaller vermesinden sonra kulüp başkanlığı için CHP İl Genel Meclisi Üyesi Hakkı Fidan, CHP İl Binası’nda bir basın açıklaması yaparak başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan Boluspor eski Başkanı Yılmaz Becikoğlu, Fidan’ın adaylığını sert bir dille eleştirdi.

Boluspor’un ilk altıya girme şansının bitmesiyle birlikte Boluspor Yönetim Kurulu Olağanüstü Kongre kararı alarak, yeni başkan ve yönetimin belirlenmesi için 15 Mayıs 2010’da bir araya gelecek. Kongre öncesi başkanlığa adaylığını ilk açıklayan isim ise Hakkı Fidan oldu. Yılmaz Becikoğlu, Fidan’ın Boluspor Başkanı olmaması gerektiğini şu sözlerle açıkladı: “Hakkı Fidan’ın ne işi var Boluspor’da? Eğer Boluspor bu kadar düştüyse herkes aday olsun. Hakkı Fidan siyasetçi, Boluspor’u kullanıp da siyaset mi yapacaklar? Zaten Boluspor’ un bu hale gelmesinin nedeni siyasettir. Ne cip kardeşim Bo luspor’un menfaati için bir şeyler yap mış birkaç laf etmiş diye 34 gün gözaltına aldılar. Ben Necip karde şime karşı değilim. Ça rıkcı başkanlığına de vam etsin. Ama Hakkı Fi dan kardeşimin Boluspor’ la ne alakası var? Bolus por’a gelip de milletvekili mi olacak orada? Siyasetçiler Boluspor’dan ellerini çeksinler. Belediye Başkanımız yardım etti, elinden gelen imkanları da kullan dı, kendisine teşekkür ediyorum. Ama Alaaddin Bey de bir yere kadar. Hiç kimse Boluspor’un üstünde değil, Boluspor kamuoyunun malıdır. Hakkı Fidan Boluspor’un başına gelse, yapabileceği bir şey yok. Futboldan anlamaz. Boluspor’u kullanıp milletvekili olmayı düşünüyor sanırım.”

BOLUSPOR’DAN MENFAAT BEKLEYENLERİN BOLUSPOR’DA İŞLERİ YOK

Becikoğlu, Başkanlığa aday olabileceğini belirtirken, “Ben başkan olurum, ama Bolu halkı gelir der ki Yılmaz abi, hep birlik ve beraberlik içinde olmak şartıyla, yani iki dudak arasında olmadan, samimi bir şekilde desteklerse başkan olurum elbette. Bütün eski başkanlar, bütün eski yöneticilerin hepsi ile oturulur konuşulursa, olabilir tabi. Bu toplantıda siyaset olabilir, ama Boluspor’a yardım için siyaset olması şartıyla yapılabilir.

Kimsenin kulüpten menfaat sağlaması gerekmiyor, böyle bir şey yok. Boluspor’dan menfaat bekleyenlerin Boluspor’da işleri yok, gelmesinler. Birlik ve beraberlik sağlandıktan sonra Bolu halkı ayağa kalkar ve bir adamı seçer. O da ben bu göreve varım der. O zaman Boluspor’un Başkanı da belli olur. Ama bir iki kişinin başkan ol demesiyle de olmam. Ben Hakkı Fidan’ı severim, ama Hakkı Fidan Boluspor’a başkan olacağım diyorsa ben bu işte art niyet ararım. Tekrar ediyorum, eğer birlik ve beraberlik sağlanırsa, ancak ben göreve hazırım diyebilirim. Bu şartların sağlanması gerek” diye konuştu.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.