Mutluluk gözyaşları

Mutluluk gözyaşları

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen törenle ilk kez verilen Üstün Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu. İzzet Baysal Vakfı adına Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın elinden beratını ve altın kaplama madalyasını alan Yönetim Kurulu

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen törenle ilk kez verilen Üstün Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu. İzzet Baysal Vakfı adına Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın elinden beratını ve altın kaplama madalyasını alan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal'ın mutluluktan gözleri doldu.

Dün Ankara'da duygu seli vardı. Ülkemiz ve insanları adına katkıları her türlü övgünün üzerinde olan 27 kişi ve kuruluş TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın konuşmasının ardından berat ve altın kaplama madalyalarını gözleri dolarak aldılar. Törene katılmak üzere dün Ankara'ya giden Vali Ali Serindağ, Vakıf Eğitim Koordinatörü Mustafa Yaman, Yönetim Kurulu Üyeleri Necdet Gören ve Mesut Kalaycıoğlu, İzzet Baysal Vakfı adına Üstün Hizmet Ödülünü, Bülent Arınç'ın elinden alan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal'ın mutluluk gözyaşlarına alkışları ile ortak oldular.

Törene yoğun ilgi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Tören Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yorgunluğu nedeniyle katılamazken, TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın yanı sıra, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Nevzat Pakdil ve Ali Dinçer ile Devlet Bakanları Beşir Atalay ve Nimet Çubukçu, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ile çok sayıda bakan, milletvekilli ve davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

"Maddi anlamda mütevazi ama manevi değeri çok büyük”

TBMM Başkanı Arınç, törende yaptığı konuşmada, Meclis'in, milletin meclisi, demokrasinin kalbi ve millet iradesinin temsil yeri olduğunu söyleyerek, Millete hizmet edenlere, vefakarlık ve kadirşinaslık olarak,maddi anlamda mütevazı, manevi anlamda çok büyük değeri olan bir ödül takdim ettiklerini belirtti. Arınç; ''Ne mutlu ki böyle bir milletin çocuklarıyız. Gayretli, çalışkan, kazandığını milleti için harcayan çok değerli kişiler var. Bunlardan sadece bir tutamını ödüllendiriyoruz. Fakirlik ve yoksulluk içinde büyümüş, çalışmış, gayret etmiş, kazandıklarının büyük kısmını, memleketine, milletine bir borç olarak ödemiş insanlar karşımızda'' diye konuştu.

Eli öpülesi insanlar

Arınç, yaşı ne olursa olsun ödül alanları, ''eli öpülesi kişiler'' olarak nitelendirerek, ''Ben de hepsinin ellerinden öpüyorum'' dedi. Pek çok kuruluşun buna benzer ödüller verdiğine işaret eden Arınç, şöyle devam etti: ''Ama burası TBMM. Bir hafta önce 86. yıldönümünü kutladık. Büyük Atatürk'ün, Anadolu'nun seçkin insanlarıyla Meclisimizi açtığı, bağımsızlık mücadelesini yürüttüğü, zaferi kazandığı Cumhuriyet'i ilan etti. Bugün dünya gözünde bağımsız bir Türk devletinin varlığını sağlayan o günden bu yana 86 yıl geçti. Meclisimiz her zaman vardı, her zaman milletimizi temsil etti ve onunla gurur duydu. Dolayısıyla bu ödülün Meclis tarafından takdim edilmesi çok anlamlıdır.”

TBMM Başkanvekili ve Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu Başkanı Nevzat Pakdil de ödül alacak adayları belirlemenin kolay olmadığını dile getirerek, bunda emeği geçen herkese teşekkür etti, ödül alanları kutladı.

Unutulmamanın mutluluğu

Yapılan konuşmaların ardından Bülent Arınç, 27 kişi ve kuruluşa, ''ülke ve millete ulusal ve uluslararası düzeyde üstün hizmetlerde bulunmaları, Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlamaları, halkın refahı, eğitimi, mutluluğu ve sosyal gelişimi için yararlı hizmetler sunmaları'' dolayısıyla, berat ve altın kaplama madalyalarını verdi.

Törende İzzet Baysal Vakfı adına ödülü, Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal alırken, gözleri doldu ve İzzet Baysal'ın, ölümünden sonra da unutulmamasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Yaman; “Gururluyuz”

Tören sonrası görüştüğümüz İzzet Baysal Vakfı Eğitim Koordinatörü Mustafa Yaman, çok duygulu anlar yaşandığını söyleyerek; “Layık görülen ödül çok güzel. Mutlu ve gururluyuz. Vakıf çalışmalarına şevkle devam edecektir” diye konuştu.

03.05.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.