Hayrettin Aytar

Hayrettin Aytar

NE OLACAK BU YUNANLI AŞKI???

Yunanlı it “ Larisa’dan üç füze atarsak İstanbul boğazındaki köprüleri vururuz diye ağzından salyalar akıtarak havlamaya başlamış , devamındafransız yapımı Rafele savaş uçakları ile Ege’de hava üstünlüğü Atina’ya geçti diye havlamaya devam etmiş.

Atalarımız ne güzel söylemişler ”Isıracak köpek havlamaz”diye.Büyük şeytan abd’den almış olduğu destekle iyice küstahlaşan yunanlılara okkalı bir Osmanlı tokadı atma zamanı geldi de geçmeye başladı bile diye düşünsek te kahraman askerlerimiz bunlara nerede ve nasıl bir ders vereceklerini elbette bizdençok daha iyi bilirler.

Şimdi bu yunanlılar zannediyorlar ki savaşlar silahla, mühimmatla kazanılır, şöyle geri dönüp bir baksalar şanlı tarihimize, bir görseler bu milletin kısıtlı imkanlarla ama Şuurlu bir iman gücüyle yedi düvele karşı nasıl destanlar yazdığını, işte o zaman havlamayı kesecekler. Abd’nin ve batının kendilerine verdikleri narkozun etkisinden kurtulduklarında çoktan iş işten geçmiş olacak.

Adamlar bizleri bir kaşık suda boğmak için en ufak fırsatları değerlendirirken, rüyalarını Konstantinapolis hayalleri süslerken bizde maalesef büyük, küçük spor kulüplerimizi bir yunanlı sporcu sevdası sardı gidiyor.

Köprülerini vururuz dediği Gözbebeğimiz İstanbul’umuzda bulunan ve milyonlarca taraftara sahip bir spor kulübünün tüm bu yaşananlara rağmen basketbol takımının başına yunanlı bir antrenör getirmesi yine İstanbul’da ki spor kulübünün ezeli rakiplerinden olan ve milliyetçi duyguların her zaman zirve yaptığı bir ilimizin futbol takımının yunanlı futbolcuları baş tacı edebilmesi ve de en dramatik olanı genç kızlarımızın bu ecnebilerle selfie çektirmek için göstermiş oldukları üstün çabaları içimizi fazlasıyla acıtırken şüphesiz bu yaşananlarecdadımızın da kemiklerini sızlatmıştır.

Sonra soruyorum kendi kendime,

“ Biz bu yunanlıları denize dökmemişmiydik.?”diye

Peki ne ara bu kadar kıymetli hale geldiler.

Niye mi? tabii ki kendimizi kandırmak için ecnebilerle kazanılmaya çalışılan sahte başarılar için

Ülkemize düşmanca tutum içinde olan bir ülkenin sporcularını ülkemizde baş tacı etmek bize yakışır mı? elbette yakışmaz. Bize yakışan ve olması gereken Yunanlı sporcularla biten mukaveleleri uzatmamak ve yenileriyle sözleşme yapmayarak ülkelerine dönmelerini sağlamaktır.

Şimdilik sözlerime burada son verirken, hepinizi hürmetle muhabbetle selamlarım. Allah’a emanet olunuz…

Bu yazı toplam 477 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum