Ne yapsak az

Ne yapsak az

Bolumuz’un Babası Hayırsever insan İzzet Baysal’a Şükran Günleri’nin 17’ncisi için yapılacak olan etkinlikler planlanıyor. Bu etkinlikler arasında 500 bin adet posta pulu basımı ve 9 Mayıs 2005 tarihli Mill

Bolumuz’un Babası Hayırsever insan İzzet Baysal’a Şükran Günleri’nin 17’ncisi için yapılacak olan etkinlikler planlanıyor. Bu etkinlikler arasında 500 bin adet posta pulu basımı ve 9 Mayıs 2005 tarihli Milli Piyango çekilişinin Bolu’da yapılması da yer alıyor.

Hayırların efsane ismi Merhum İzzet Baysal’ın eğitim-sağlık yatırımları ve kurduğu üniversitesi ile insanlık aleminin gönlündeki sevginin ebedileştirilmesi düşüncesiyle, her yıl 11 Mayıs tarihinde geleneksel hale getirilen İzzet Baysal’a Şükran Günleri’nin 17’ncisi olarak 2005 yılında da bir dizi etkinlikler yapılacak.

Bu konuda Valilik, Belediye, Üniversite ve sivil toplum örgüt temsilcilerinden oluşan tertip komitesi, yaptığı ilk toplantıda aldığı kararların bir bölümünü gerçekleştirdi.

Yapılan girişimler sonucunda, geçtiğimiz 2002 yılında hatırlanacağı gibi, üzerinde İzzet Baysal’ın ve resmi bulunan ilk gün damgalı zarfların basımı gerçekleştirilmişti.

500.000 PUL BASILACAK

Şimdi ise PTT Genel Müdürlüğü ile Valilik ve İzzet Baysal Vakfı koordinatörlüğünce gerekli temas kurularak, 21 Eylül 2005 tarihi itibariyle piyasaya çıkarılmak üzere İzzet Baysal adına 500.000 adet hatıra pulu bastırılması kararı alındı. Posta işlemlerinde kullanılacak olan bu pulların 500.000 adedinin giderinin tamamen PTT Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacağı ifade edildi.

Ayrıca ulaşım hizmetinde kullanılacak olan bu pulların, belirtilen adedi dışında talep olması halinde, bedelin 600.000.-TL’dan (mektup ücreti) ödenmek üzere istenilen sayıda basımının gerçekleşeceği belirtildi. Bastırılacak hatıra pullarının 500.000’in dışındaki sayının belirlenebilmesi, işletme sahipleri ve kamuoyunun ilgisine bağlı olduğunu, bu konudaki kararın isteğe bağlı olarak daha sonra verileceği açıklandı.

MİLLİ PİYANGO BOLU’DA ÇEKİLECEK

Öte yandan, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda, 09 Mayıs 2005 tarihinde yapılacak olan Milli Piyango çekilişinin, İzzet Baysal’a Şükran Günleri öncesinde Bolu’da gerçekleşmesi için çalışmalar yapılıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.