Niçin Müslümanlık değil de Hıristiyanlık-1

            07.03.2005

Son zamanlarda gündemi meşgul eden "MİSYONERLİK" faaliyetleri gözönünde tutularak, toplumu bilgilendirme konferansı. Salon her zamanki gibi dolu.

"Merhaba. Gördüğünüz gibi ayakta durabiliyorum. Ben gene de müsaade ederseniz oturmak istiyorum. Konferanslar milletin ilgilenmesi, bilgilenmesi ve mutluluğu için düzenlenir. Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim" diye sözlerine başladı Sn. Müftümüz.

HIRİSTİYANLAŞTIRMA FAALİYETLERİ NEDEN HIZ KAZANMIŞTIR?

Doğanın kuralıdır, her boşluk bir şekilde doldurulur. Bu durum insanlar için de geçerli. Son dönemlerde manevi duygularda meydana gelen erozyonun neden olduğu boşluğu, günümüzde misyonerlerin doldurduğuna tanık olunuyor.

Dünyanın Hıristiyanlaştırılmasına yönelik planlamanın içinde Avrupa, ABD ve Afrika ülkelerinden sonra, üçüncü bin yılda sıranın Asya’ya geldiğinin mesajı veriliyordu 2000 yılında Papa John Paul tarafından. Bu mesajın adresinde ülkemizin olmadığını kimse söyleyemez.

Yaklaşık on asırdır mensubu olduğumuz, İslam dinini bir kısım uydurma hurafelerin gölgesinde bırakmaya çalışırsak, elin adamı suni güzelliklerle yaldızlayıp sunduğu Hıristiyanlık dinini yaymakta zorluk çekmeyecektir.

Ne demiş Afrikalı siyasetçi Jomo Kenyatta: "Hıristiyanlık Afrika’ya geldiğinde, Afrikalılar’ın toprakları, Hıristiyanların ise İncilleri vardı. Hıristiyanlar bize gözlerimizi kapayarak dua ve ibadet etmemizi öğrettiler. Gözlerimizi açtığımızda onlar bizim topraklarımızı, biz de onların İncillerini almıştık."

Öyleyse gelin bu ülkeye ve bu ülke evlatlarına, kültürüne, güzel dinimize sahip çıkmak için gözlerimizi açık tutalım.

Peki bunun için neler yapalım?

-Dinimizi gerçek anlamda öğrenelim, öğretelim. Milli kültürümüzü özümseyip aklen ve ruhen doyuma ulaşalım.

-Her yaştaki insanımızın seviyesine göre kitap ve broşürlerle okumalarını sağlayıp, konferanslarla bilgilendirelim.

-Din ve bilimadamı yetiştirelim. Misyonerlik gibi faaliyetlerin yanlışlığını ortaya koyan bilimsel araştırmalar yapalım.

-İlköğretimin 4.sınıflarında başlayan Din Bilgisi derslerine ilahiyat mezunu branş öğretmenlerini görevlendirelim.

-Kendi kültürümüzün içinden yetişen, İslamı yaşamış örnek insanları çocuklarımıza tanıtalım.

-İslam dışı faaliyetlere yönelen gençlerin tercih nedenlerini tespit edip, önlemler alınmalı.

Böylesi bozguncu akımlar karşısında anne-babalar, öğretmenler, din adamları, yöneticiler ve zenginlerimiz başta olmak üzere herkese görev düştüğünü unutmayalım.

Bu yazı toplam 601 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.