O koltuğu Numan Bey'e yedirmezler

O koltuğu Numan Bey'e yedirmezler

Önceki gün Zaman Gazetesi Yazarı Ali Bulaç, Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un AK Parti'ye geçiş planı yaptığını iddia etmesi üzerine iddiaya ulusalda ve yerelde çeşitli tepkiler gelmeye başladı. Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun, Bulaç'ın iddiasına “O koltuğu Numan Bey'e yedirmezler” şeklinde cevap verdi.

Abdullah Uzun yaptığı açıklamada, gerçekleşen Saadet Partisi Genel Kongresi ile ilgili “Partimizin genel kongresi 11 Temmuz'da Ankara Kapalı Spor Salonu'nda büyük bir coşku ile yapılmıştır. Mevsim olarak riskli bir ayda yapılan genel kongremize katılım, daha önceki kongrelerimizden daha kalabalık ve coşkulu olmuştur. Kongremize katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. Basından da takip edildiği üzere, kongremizin seçimleri esnasında iki GİK üyesi listesi oluşmuştur. İki listede genel başkan adayı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş aday gösterilmiştir. İkinci listeyi hazırlayan yüksek istişare kurulu üyesi ağabeylerimiz delegelerden parti büyüklerimizi tekrar GİK üyesi olarak seçmelerini arzu etmişlerdir. Genel başkanımız da konuşmalarında birinci listenin kendisi tarafından hazırlandığını, burada çalışmak istediği ekibinin partimizin yükselen trendine uygun olarak hızlı koşan bir ekip olmasını arzu ederek hazırladığını ifade etmiştir” dedi.

AMACIMIZ İLİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEK

Uzun sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Her iki liste de gayet demokratik bir şekilde delegelerin oyuna sunulmuş ve Genel Başkanımızın kendi çalışma arkadaşlarının olduğu liste kazanmıştır. Genel Başkanımız 40 yıldır partimize hizmet eden ağabeyimizin ise tecrübelerinden faydalanmak için kendilerinin Yüksek İstişare Kurulu'nda istifade edileceğini ifade etmiştir. Kongremiz bitmiştir. Bolu il ve ilçe teşkilatları olarak hedefimiz genel başkanımızın başkanlığında önümüzdeki seçimlerde ilimizi en iyi şekilde temsil etmektir.”

YÜKSELEN OYUMUZU FRENLEMEYE YÖNELİK İDDİALAR

Uzun, Zaman Gazetesi Yazarı Ali Bulaç'ın iddialarını şu şekilde cevaplandırdı: “Bizim partimizle ilgili AK Parti ile birleşecek, Tayyip Erdoğan köşke çıkacak Numan Bey Başbakanlık koltuğuna oturacak' iddialarına ben şunu söylüyorum: 'O koltuğu Numan beye yedirmezler.' Varsa bile böyle bir durum Numan Bey'e o koltuğu yedirmezler. Çünkü daha sırada bekleyen bir çok başbakan adayı var. Bu söylentiler ve iddialar Saadet Partisi'nin yükselen oyunu frenlemeye yönelik dışarıdan yapılmış bir operasyondur.”

58 DÜKKÂN NE OLACAK?

Açıklamasının devamında Sanayi Sitesi'nin taşınması ile ilgili “Geçtiğimiz aylarda Bolu Belediyesi Meclisi'nin almış olduğu karar neticesinde Sanayi Sitesinin taşınmasına karar verilmişti. Bu kararda Belediye Başkanımız açıklamasında, 'TOKİ tarafından yapılacak dükkanlara iş yeri ihtiyacı olan kişiler uygun taksitlerle sahip olacaklar' demişler. Biz işyeri sahibi olacak esnaflarımız adına, Belediye Başkanına teşekkür ediyoruz. Buradan Belediye Başkanı'na daha önceden de sorduğumuz birkaç soruyu sormak istiyoruz. Umarım Sayın Başkan her zamanki gibi topu taca atmadan, kendi tabiri ile 'viyaklayan', bizim tabirimiz ile 'hakkını arayan' gelecekte mevcut işyerlerinin ve arsalarının akıbetini merak eden 58 dükkân sahibi adına soruyoruz: D100 Karayolu kaç yıl sonra Bolu'nun en büyük ana caddesi olacaktır. Bu ana cadde üzerinde olan mevcut dükkânlar yıkıldıktan sonra, ortaya çıkacak olan arsaların akıbeti ne olacaktır?” dedi.

BAŞKANIN GÜVENİRLİĞİ KALMIŞ MIDIR?

Uzun sorularını şu şekilde sürdürdü: “Değişik fiyatlarla satın alınan dükkânların arsaların değerleri hangi kriterlere göre belirlenecek ve ödenecektir? İstanbulAnkara arasında 300 dönüme yaklaşan bir büyüklükteki dümdüz araziye ne yapılacaktır? Yoksa daha önceden basın aracılığı dile getirdiğimiz gibi büyük bir AVM mi yapılacaktır? Sanayi esnafının 'Hak aramasını' 'viyaklamaya' benzeten şehri eminin güvenirliği kalmış mıdır? Belediye Başkanından hak arayanlar viyaklama haricinde hangi usulleri kullanmaları gerekiyor? AK Parti'de kendisine oy veren, ülkesine vergi veren esnafın sorduğu sorulara karşılık 'viyaklıyorsunuz' diyen başka belediye başkanları var mıdır, yoksa sadece Bolumuza mı mahsustur?”

BEN DE VİYAK VİYAK VİYAKLIYORUM

Uzun açıklamasının sonunda ilginç bir tepki vererek, “Sanayi esnafı adına, esnafların hakkını aramak adına ben de viyak viyak viyaklıyorum. Belediye Başkanımız içersinde olduğu ruh halinden sıyrılıp, kendisine iki dönem oy veren sanayi esnafının sıkıntılarını çözmesini, esnafımızın kafalarındaki sorulara cevap vermesini onların adına rica ediyoruz” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.