Öğren-eğlen-kazan

İlköğretimden üniversite öğrencisine hatta üniversite sonrasını içine alan yabancı dilin kolay öğrenimi için, “Kolay Dersin” yetkilileri tarafından verilen konferansı izledim.

    Önce “Kolay Ders” Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Bolu Şubesi Yetkilisi A. Nuray Namdar, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kültür Etkinlikleri Topluluğu'na, Topluluk Danışmanı Sn. İbrahim Kıbrıs’a teşekkür ederek amaçlarını anlattı.

    Önce Kolay Ders nedir? Nasıl bir organizasyon düzenler? Merkez ve şubeleri nedir? Bu konuda bilgi vermek üzere eğitim danışmanı Work and Travel sorumlusu Sn. Ceren Mısırlıoğlu’na sözü bıraktı.

    Sn. Mısırlıoğlu bu program çerçevesinde önce kendi öğrenci olarak gitmiş, sonra da öğrenci gruplarını götürüp getirmiş yurtdışına . Kolay Ders: Yurt dışında Dil okulu - Yaz okulu - diploma/sertifika - Üniversite - Master Programı - Work&Travel - Staj - Amerika’da Burslu Üniversite gibi programlarla, yabancı dil öğreniminin en kolay yolunu göstermede köprü görevini yerine getiriyor. WAT programı nasıl organize edilir? Bu programla farklı kültürlerle tanışma. İngilizcelerini geliştirme ve konuşma. İş ve kendi başına yaşama deneyimi kazanma. Kendi kültürlerini yabancılara tanıtma. Amerika’yı gezme, tanıma ve kendi kazandıklarıyla ayakları üzerinde durma şansı yakalanmış olur. Bu konuda Kolay ders yurtdışı eğitimi yardımcımızdır.

    Merkez, Ankara. Şube, Bolu ve Antalya’da.

    Bu bilgilendirme konferansında başvuruda bulunan öğrencilerin hangi işlerde çalışabileceği, ödenmesi gereken vergiler, sağlık sigortası WAT programına kimlerin katılabileceği, bu programın maliyeti, nasıl başvuruda bulunulacağı, ne kadar kazanılacağı, haftada kaç saat çalışılacağı, nerede kalınacağı ve program süresi en ince ayrıntısına kadar anlatıldı.

    Ayrıca, dünyanın dört bir yanında uluslararası yaz okulları ve faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirme bitiminde soru cevap başladı.

    Öğrenciler kafalarına takılan her konuda en ince ayrıntısına kadar her şeyi sordular. Öyle sanıyorum ki tatmin olacakları bilgileri de almış almalılar.

   Günümüz dünyasında gelişen teknolojilerin yaratıcısı bilgi çağında, insanların birbiriyle rahat anlaşıp ve iletişim kurabilmeleri için yabancı dilin ne kadar önemli olduğu bilinen bir gerçek.

    Yüksek öğrenimi bitiren her öğrencinin iş yaşamında yerini alabilmesi için yabancı dilini geliştirmiş olması gerekir. Bunun içinde yurt dışına giderek yabancı dilini geliştirmeye çalışıyor. Oysa Kolay ders programlarıyla öğrenci yüksek öğrenimini tamamlarken yaz tatillerinden yararlanarak bu işlevi yerine getirebilir.

    Bu konuda daha geniş bilgilenmek isteyenler Web: www.kolayders.com, e-mail: Bolu@kolayders.com - namdar@kolayders.com dan detaylı bilgi alabileceklerini söyledi.

    Bu konferansı kaçıranlara yardımcı olur düşüncesiyle bu bilgileri verdim. Hizmet alabilmek için adres aramak yerine, hizmetin ayağa gelmesi ne güzel.

08.11.2005

Bu yazı toplam 719 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.