Olabilecek en kötü proje

Olabilecek en kötü proje

Vali Halil İbrahim Akpınar, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın, mülkiyeti Özel İdare'ye ait olan, imar durumunda otel ve alışveriş merkezi alanı olarak görülen Kızılay Parkı'nı, İmar Kanunu'na göre kamulaştırarak farklı bir proje uygulayacağını açıklamasına tepki gösterdi. Vali Akpınar, belediyenin hazırladığı projeyi Ankara'da kapatılan Akay Kavşağı'na benzeterek, "Bolu Belediyesi'nin projesi rezalet bir proje. Başkasının arazisini ele geçirme projesi. Olabilecek en kötü proje" dedi.

Kızılay Parkı'yla ilgili yaşanan tartışmalara, Vali Halil İbrahim Akpınar da katıldı. Bolu Belediyesi'nin Anıtpark ile hemen yanında bulunan Kızılay Parkı'nı birleştirmek istemesini değerlendiren Vali Akpınar, "Başkasının arazisini ele geçirme projesi. Gerek tarihi Valilik binasının görünümü, gerekse o alanın görünümü tamamen yok edilecek. Ne için, sadece o arsaya el koyabilmek için böyle bir proje hazırlanmış. Çok kötü bir proje. Olabilecek en kötü proje. Akay Kavşağı'nı getirip Bolu'nun meydanına koymak gibi bir şey. Güzel, savunulacak hiçbir yeri yok" dedi.

BELEDİYENİN ORADA BİR KEPÇESİ VAR. HERHALDE ARIZA YAPTI

Özel İdare'nin mülk sahibi olarak arsanın otopark olarak kullanılmasını istemediğini ifade eden Vali Akpınar şöyle konuştu: "Özel İdare'nin arsasının Anıtpark ile bütünleşik bir tarafı da yok. Etrafında çok güzel sanatsal yapılar olur, Bolu'nun kartpostallara girecek kadar güzel apartmanları olur da bizim yapacağımız sanki prefabrik bir yapı, orayı gölgeleyecek bir yapıymış gibi değerlendiriliyor. Oranın etrafında sanat yapısı olarak değerlendirilecek bir yapı da yok. Özel İdare mülk sahibi olarak oranın otopark olarak kullanılmasını istemiyor. Özel İdare istemiyorsa, birileri oraya zorla aracını getirip koyabilir mi? Bolu'da böyle bir adet mi var? Bolu'da birinin boş arsası varsa, etrafta gezinen esnaf ve komşu oraya gidip zorla araçlarını mı koyuyorlar?Görünen her boş arazi bedava park yeri midir? Bize göre iş bitti. Belediyenin orada bir kepçesi var.Herhalde arıza yaptı.Yoksa bir haftadır niye orada boşu boşuna beklesin ki.”

Vali Akpınar, "Bolu Belediyesi'nin alanla ilgili imar durumunda değişiklik yapması halinde konuyu yargıya taşıyacak mısınız?" sorusunu ise şöyle cevapladı: "Arsanızın yok edildiğini görseniz hakkınızı aramaz mısınız? Bolu'da düzgün bir alışveriş merkezi yok. Orada altında otoparkıyla, yeme içme mekanlarıyla bir yerin ortaya çıkmış olması, esnafın daha ucuza yer kiralayabileceği bir yer olmasının Bolu'ya bir zararı olur mu?"


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.