Olayları nazik mecralara saptırmayın

Olayları nazik mecralara saptırmayın

Boluspor Yönetim Kurulu tarafından kulübün resmi internet sitesinde yayınlanan basın açıklamasında, geçtiğimiz hafta Necip Çarıkçı ve Taner Becikoğlu arasında yaşanan tatsız olay ve sonrasında yaşananlara ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Boluspor Yönetim Kurulu tarafından kulübün resmi internet sitesinde yayınlanan basın açıklamasında, geçtiğimiz hafta Necip Çarıkçı ve Taner Becikoğlu arasında yaşanan tatsız olay ve sonrasında yaşananlara ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Yönetim tarafından, ziyaretlere ilişkin 'Bolulu olmadığı için kendisine yönelik ırkçılık yapıldığı' yönündeki iddialarına da yanıt verildi. Açıklamada “Olayları (bölücülük gibi) nazik mecralara saptırmak kimseye bir şey kazandırmayacaktır” ifadeleri yer aldı.

Boluspor Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, Bolu için parti ve kimlikler üstü iki değerin olduğu ifade edilerek,“Bunlardan biri İzzet Baysal, diğeri Boluspor'umuzdur. Bu kurumların başında ve yönetimlerinde her kim olursa olsun, bunlar Bolumuz için özel bir değerdir. Ve bu insanları Bolumuzdaki bütün resmi ve Sivil Toplum Örgütleri sahiplenir ve de Onlara karşı yapılacak her türlü olumsuzluklara karşı durur” denildi.

'Boluspor üzerinden kişisel hırslara fırsat vermeyin'

Olayı Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı'nın yaşadığı söylenen açıklamada; “Ancak, Boluspor Kulübünün başında şu an, Sayın Yılmaz Becikoğlu ya da bir başkası olsaydı, bu toplumun yine aynı tepkiyi göstereceğine inancımız vardır” ifadeleri yer aldı. “Sayın Yılmaz Becikoğlu'nun da böyle bir olayı onayladığını zannetmiyoruz. Ancak bu olay yaşanmıştır ve adli makamlara intikal etmiştir. Bu saatten sonra yapılacak şey, adalete inanmak olmalıdır” denilen açıklamada, olayları başka yönlere çekmek isteyenlere karşı daha dikkatli olunması ve Boluspor üzerinden kişisel hırsların tatmin edileceği ortamların oluşmasına fırsat verilmemesi gerektiği de yer aldı.

Desteğin nedeni

Yılmaz Becikoğlu'nun ırkçılık yapıldığı iddialarına da cevaben, “Boluspor başarıyı yakalamışsa bunda en önemli etken, bölücü olmamızdan değil, birleştirici yapımızdan ve anlayışımızdan kaynaklanmıştır. Bugün Bolusporumuzda da ayrı ayrı yerlerde doğmuş; ama Bolu'da yaşamakta olan, siyasi görüşleri yaşantıları çok farklı pek çok yönetici bulunmaktadır. İşte Boluspor'u partiler üstü yapan, ayrıcalıklı olmasını sağlayan özellik budur. İnsanların, Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı'ya destek vermesinin, olayı kınamasının nedeni budur” denildi.

Destek verenlere teşekkür

Yönetimin “Boluspor konusu gündeme geldiğinde, doğum yerleri farklı bu insanlar, Boluspor'un başarısı için beraberce çalışmaktadırlar. Olayları saptırarak, (bölücülük gibi) nazik mecralara çekilmesi, asla kimselere bir şey kazandırmayacaktır. Onun için bu nazik konuda, her kim olursa olsun dikkatli olmak mecburiyetindedir. Dolayısıyla yaşanmış olan bu istenmeyen hadiseden rant sağlamak isteyen kesimlere fırsat verilmemelidir” şeklinde ifadelerinin de yer aldığı açıklama, yaşanan olay sonrası destek veren kişi ve kuruluşlara ve Boluspor dostlarına teşekkür edilerek bitirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.