Olayların kaynağı ekonomik sıkıntılar

Olayların kaynağı ekonomik sıkıntılar

Önceki gün Basri Çelikpençe tarafından vurulan Avukat Yüksel Gültekin'e geçmiş olsun dileklerini sunmak isteyen ESKOP ve Esnaf Odaları Başkanları, önce Köroğlu Devlet Hastanesi'ni sonra da Bolu Barosunu ziyaret etti. Ziyaretler sı

Önceki gün Basri Çelikpençe tarafından vurulan Avukat Yüksel Gültekin'e geçmiş olsun dileklerini sunmak isteyen ESKOP ve Esnaf Odaları Başkanları, önce Köroğlu Devlet Hastanesi'ni sonra da Bolu Barosunu ziyaret etti. Ziyaretler sırasında konuşan ESKOP Başkanı Ahmet Yoltaş yaptığı değerlendirmede, bu tip olayların ekonomik sorunlardan kaynaklandığını söyledi.

    Gazetemiz yazarı ve Bolu’nun tanınmış icra avukatlarından biri olan Yüksel Gültekin'in vurulmasının yankıları sürüyor. Köroğlu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altındaki Gültekin'e ziyaretler de devam ediyor. Doktorlar Gültekin'in yanına ziyaretçi alınmasını yasaklarken, başhekim Erdal Kaya gelenleri bilgilendiriyor.

ESKOP ZİYARETİ

    Dün ESKOP Başkanı Ahmet Yoltaş ve Esnaf Odaları Yöneticileri de Köroğlu Devlet Hastanesi'nde yatan Avukat Yüksel Gültekin'i ziyaret etmek istedi. Ancak yoğun bakımda tedavi gören Gültekin'in ziyaret edilmesine müsaade etmeyen Başhekim Erdal Kaya, ziyaretçileri makamında kabul etti.

EKONOMİK SIKINTILARDAN

    Yoltaş yaptığı değerlendirmede, olayı hiç arzu etmediklerini ve Avukat Yüksel Gültekin'e geçmiş olsun dileklerini sunmak istediklerini belirterek, yoğun bakımdaki hastanın durumunun iyi olduğunu öğrenmekten sevinçli olduklarını belirtti. Yoltaş, insanların bir anlık bunalımdan bu hareketleri yaptıklarını ifade ederek şunları söyledi: “Bu olay sadece Çelikpençe'ye indirgenmemeli. Bu ulusal bir sorun. Esnafın sıkıntılarını da gösteren bir durum. Konu büyüklere mesaj olmalı. İnsanlarımızın mutlu olmasını ve bu tip olayların tekrarlanmamasını diliyoruz.”

HIZLA İYİLEŞİYOR

    Başhekim Kaya da, Gültekin'in hızla iyileştiğini ve çok kısa bir süre sonra yoğun bakımdan çıkıp, yatakta tedavi göreceğini söyledi. Kaya, “İnanılmaz bir ziyaretçi sayısı var. Aslında Gültekin'in durumu yoğun bakımda kalacak kadar kötü değil. Kendisiyle konuşuyoruz. Ameliyat olmadı. Belki ameliyat hiç olmayacak. Kurşun sırt kısmında kalmış. Hafif bir kanaması var. Ona tüp bile takmadık. Gayet iyi durumda. Kurşun lokalle de alınabilir. Hastanede yatmak zorunda kalmayacak. Çabuk taburcu olur” dedi.

HUKUKA SALDIRI

    Yoltaş ve beraberindekilerin hastaneden sonraki durağı ise Bolu Barosu oldu. Bolu Barosu Başkanı Tuncay Alnıak'a geçmiş olsun dileklerini sunan Yoltaş, Baro'nun acısını paylaştıklarını söylerken, Alnıak ise olayın hukuka yapılmış bir saldırı olduğunu ifade etti. Alnıak, “Bu kişi yasaya ve hukuka karşı koymuş. Adalet ve hukuk farklı kavramlar. Bu dönemde en çok hukuka sahip çıkmak gerekir. Olay münferit değil. Ama önlem alınmalı. Hukuk güvenliğinin ilk adamı avukatlardır. Meslektaşımıza saldıran kişiye ücretsiz avukat veriyoruz. Hukuk güvenliği böyle algılanmalı. Yoğun katılımlı geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ediyorum” dedi.

10.03.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.