Olaysız geçti

Olaysız geçti

1 Mayıs İşçi Bayramı dün Kardelen Meydanı'nda yoğun bir katılımla kutlandı. Olaysız geçen 1 Mayıs kutlamalarında sloganlar atıldı, şarkılar söylendi.

1 Mayıs İşçi Bayramı dün Kardelen Meydanı'nda yoğun bir katılımla kutlandı. Olaysız geçen 1 Mayıs kutlamalarında sloganlar atıldı, şarkılar söylendi.

Dünyada ve Türkiye'de birlik, mücadele ve dayanışma günü olarak kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı, Bolu'da da işçilerin, sendikaların, siyasi partilerin ve öğrencilerin katılımıyla kutlandı. 1977 yılında yaşanan kanlı 1 Mayıs'ta ölen işçileri anmak amacıyla bir araya gelen emeğin savunucuları, dün Taksim Meydanı'nda yaşanan gerginliğin aksine olaysız bir kutlama gerçekleştirdiler.

HÜKÜMET ALEYHİNE SLOGAN ATTILAR

Emek Partisi, İşçi Partisi, CHP, Eğitim-Sen, Emekli-Sen, Yapı Yol-Sen, Türk Metal-Sen, Belediye İş Sendikası ve Halk Evi'nin katıldığı 1 Mayıs kutlamaları, dün Kardelen Meydanı'nda saat 17.00'da gerçekleşti.

1977 1 Mayısı'nda Taksim Meydanı'nda ölen işçi ve emekçileri anarak başlanılan kutlamada, katılımcılar şarkı söyleyerek ve AKP, ABD, IMF ve AB aleyhine slogan attılar.

1 MAYIS'IN GERÇEK BAYRAM OLDUĞU BİR TÜRKİYE ÖZLEMİNDEYİZ

AKP'nin ve AKP Hükümeti'nin politikalarının eleştirildiği kutlamada, Türk-İş İl Temsilcisi Yusuf Uyman Türk-İş-Disk-Kesk adına bir açıklama yaptı ve “İnsanlarımızı uyutan ve uyuşturan haberler ve yorumlar iktidarın ülkemizin ve halkımızın ihtiyaçlarına cevap vermekten uzak politikalarına tetikçilik yapmaya devam ediyor. Yaşanan olumsuzlukların üzerine gidemeyenler, şimdi de 1 Mayıs'ı bir sorun olarak gündeme taşıyorlar. Türk emekçileri özellikle siyasi iktidardan 1 Mayıs fobisi ve 1 Mayıs'ı sorunlaştırma girişimleri ile birlikte çalışanlara emekçilere karşı oluşturulan politikalara cevaplarını demokrasi anlayışına sadık kalarak sağlam ve güçlü dayanışmalarıyla verecektir. Bizler ülkemizin emek örgütleri Türk-İş, Disk-Kesk olarak 1 Mayıs'ın gerçek bayram olduğu bir Türkiye özlemiyle hepinizin bayramını kutluyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Eğitim-Sen Türk Halk Müziği korosu türkü söyleyerek kutlamaya son verdiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.