Orada hiç kimse izinsiz, çocuksu ve aptalca hareketlerde bulunamaz

Orada hiç kimse izinsiz, çocuksu ve aptalca hareketlerde bulunamaz

Önceki gün İl Özel İdare'nin Kızılay Parkı'nı bariyer ve dozerleriyle kapatması üzerine, Belediye ile başlayan gerginlik ve yaşanan süreç hakkında, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'la görüştük.Yılmaz,Kızılay Parkı'nın kapatılmasının vatandaşa yapılmış büyük bir saygısızlık olduğunu belirterek, “Orada hiç kimse izinsiz, çocuksu ve aptalca hareketlerde bulunamaz” dedi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Kızılay Parkı'nın İl Özel İdare tarafından kapatılmasıyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, “Kızılay Parkı'nda Bolu Belediyesi'nin herhangi bir talebi yok. İl Özel İdaresi ihale şartlarını değiştirmiş. Bayramdan sonra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahsin Bey, bir iş makinesiyle orayı kapatmaya kalkmış. Bu çocuksu bir davranış. Bolu'nun yetiştirdiği, herkesinde karşısında ciddi bir adam gördüğü İl Özel İdaresi Genel Sekreteri bir şahsın, Bolulu vatandaşların park olarak kullandıkları bir alanı kapatmış olmanın mantıklı bir açıklamasını yapabilme şansım yok. Çocuksu bir davranış olarak görüyorum. Tahsin Bey Belediye ile Valilik arasında bir gerilim oluşturmak için bir tezgah oluşturuyor. Bolulu bir insanın, Bolulu vatandaşların araç park etmek için kullandıkları bir alanı kapatmış olmasının sebebini sorun, öğrenin. Ben izah edemiyorum” dedi.

BURALAR RİNGO'NUN AHIRI DEĞİL, İSTEYEN İSTEDİĞİ GİBİ HAREKET EDECEĞİ ALANLAR DEĞİLDİR

Yılmaz açıklamasında, İl Özel İdare'nin aldığı bu kararı sert bir dille eleştirerek, “Biz ciddi devlet kuruluşlarıyız. İl Özel İdaresi'nin orada bir talepleri, bir projeleri olursa gelip görüşürler bizimle, bizden ruhsatını alırlar ve ona göre hareket ederler. Buralar Ringo'nun ahırı değil, isteyen istediği gibi hareket edeceği alanlar değildir. Çocuklar sek sek oynayabilir, ama benim çocuklarla sek sek oynayacak zamanım yok. Herkes aklını başına devşirsin. Kızılay Parkı'nı hiç kimse kapatamaz” diye konuştu. Muhabirimizin Kızılay Parkı'nın şu an kapalı olduğu ve araç girişinin yapılmadığını söylemesi üzerine Başkan Yılmaz şöyle cevap verdi: “Valilik bir karar alır, buraya araç giriş çıkışını yasaklar, memurlarını dikerse yapacak bir şey yok.

Çünkü mülk onlarındır. Ama bu mülkün kendilerine ait olduğunu da ispatlamaları lazım ki, bunu ispatlarlarsa ancak bunu yapabilirler.”

“Belediye bu noktada ne yapacak” sorusuna ise Başkan Yılmaz, “Bunun Bolu Belediyesi'yle bir ilgisi yok. Vatandaşla karşı karşıya kalmışlardır. Bunun sorumlusu Belediye değildir. Bu kapatma vatandaşa yapılmış bir saygısızlıktır. Vatandaş şikayet için bana gelmesin. Valiliğe gitsin. Belki Vali'nin konuyla ilgili çok özel açıklamaları olacaktır. Belki biz de tatmin oluruz. Ama tekrar söylüyorum, orada hiç kimse izinsiz, çocuksu ve aptalca hareketlerde bulunamaz” şeklinde konuştu.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.