Osman Kıraç, yaşlılarımızla sürekli kavga etmiştir

Osman Kıraç, yaşlılarımızla sürekli kavga etmiştir

İzzet Baysal Yaşlılar Evi'nde kalan ve Aksaray'da bir huzurevine yerleştirilen 71 yaşındaki Osman Kıraç'ın gönderilmesiyle ilgili haberlerimize, Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili M. Kamil Erpolat cevap verdi. Erpolat gazetemize yaptığı açıklamada, Osman Kıraç'ın yaşlılar evinde sürekli huzursuzluk çıkarttığı için Aksaray'a gönderildiğini ifade etti.

Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili M. Kamil Erpolat, gazetemize şu açıklamayı yaptı: “Osman Kıraç, Aksaray Huzurevi'ne nakil gitmeden önce kuruluşumuzda kalmıştır. Ancak Osman Kıraç diğer yaşlılarımızla sürekli olarak tartışma, kavga, fiziksel şiddet vb. olaylarla gündeme gelerek yaşlılarımızın huzurunu kaçırmıştır. Bu konuda dosyası mevcuttur. Yaşlı ile yapılan mesleki çalışmalar ve psikiyatrik çalışmalardan da sonuç alınamamıştır. Bir önlem olarak, önce Valilik makamından alınan onay ile, ilimizdeki diğer huzurevine muhtemel olası istenmeyen olayların olmaması için yerleştirilmiştir. Ancak yaşlımız olumsuz davranışlarını o huzurevinde de devam ettirmiştir.”

KURUMUMUZA YAŞLIYLA İLGİLİ SÜREKLİ ŞİKÂYETLER GELMİŞTİR

Erpolat açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Yaşlısıyla, personeliyle sorunlar yaşamış ve kuruluşumuza yaşlı hakkında devamlı şikayetler ve tutanaklar resmi yazıyla gönderilmiştir. Konu sosyal servisimizle değerlendirilmiş, ilgili makamlara ve il müdürlüğümüze sorulmuş, konu hakkında yapılan değerlendirme sonucunda, yaşlının huzurevleri yönetmeliği gereği yapmış olduğu davranışlarından dolayı, ortam ve kuruluş değişikliğinin yapılmasının gerektiği görülmüş; huzurevleri yönetmeliğinin 77. Maddesi gereğince, 'kuruluş değişikliği' önerilmiştir. Yaşlının genel müdürlüğümüzce de evrakları incelenerek, nakli uygun görülerek Aksaray A. Kadir Üçyıldız Huzurevine nakli yapılmıştır.”

YAŞLIMIZIN DİĞER YAŞLILARDAN HİÇBİR FARKI YOKTUR

Erpolat, yaşlılar arasında herhangi bir ayrım gözetmediklerinin altını çizerek, “Yaşlımızın diğer yaşlılarımızdan hiçbir farkı yoktur, hepsine eşit muamele yapılmaktadır. Bununla ilgili çalışmalar diğer yaşlılarımızla görüşüldüğünde, rahatlıkla anlaşılacaktır. Kuruluşumuzda yaşlılarımızın rahatı için personelimiz ellerinden gelen her türlü gayret ve özveriyi göstermektedir. Kuruluşumuz personeli tarafından ve yetkililerce, Osman Kıraç'ın söz konusu ettiği söylemler hiçbir zaman söylenmemiştir ve söylemesi de mümkün değildir. Yaşlı 16.09.2009 tarihinden itibaren Aksaray Huzurevi'ne yerleşmiş olup, Aksaray Huzurevi yaşlısıdır” dedi.

KALİTESİZ YEMEK HİZMETİNİN  VERİLEBİLMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR

Muhabirimizin sorduğu “Kurumunuzda barınan yaşlılara ve çocuklara yeterli kalitede yemek verilmediğine dair iddialar var, bu konudaki değerlendirmeleriniz nelerdir?” sorusuna Erpolat şu şekilde cevap verdi: “Bizim yemek alımı yaptığımız şirketin, Osman Kıraç'ın söylediği gibi kalitesiz hizmet verebilmesi mümkün değildir. Biz aldığımız yemek hizmetinde beklediğimiz kaliteyi göremezsek, o şirketin ücretlerini ödemeyiz. Ayrıca burada bulunan yaşlılarımızın da, çocuklarımızın da sorunlarıyla ve yemek gibi öncelikli ihtiyaçların kaliteli bir şekilde verilebilmesi için bu meselelerle çok yakından ilgileniyoruz. Görevli arkadaşlarımız, yapılan yemeklerin sürekli kontrolünü yapıyor. Yaşlımızın ifade ettiği gibi bir durumun ortaya çıkabilmesi mümkün değil.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.