OTEL PROJESİ YILAN HİKÂYESİNE DÖNDÜ

OTEL PROJESİ YILAN HİKÂYESİNE DÖNDÜ

Mülkiyeti İl Özel İdare’ye ait Karacasu Aktoprak mevkiindeki toplam 127 Bin metrekarelik ikiye bölünmüş turizm tesis alanına kimse talip olmadı.

Geçtiğimiz aylarda kamuoyunda tartışma yaratan araziye yatırımcı gelmiyor. Daha önce Astay Gayrimenkul A.Ş. tarafından otel ve kür merkezi yapımı için kiralanan ancak İl Özel İdare ile firma arasında yaşanan sorunlar nedeniyle proje bir türlü gerçekleştirilememişti. Yaşanan bu sürecin ardından İl Özel İdare proje süresi dolduğu için projeyi iptal etmiş ve konu yargıya intikal etmişti.

ÜYELER İTİRAZ ETTİ

Astay Gayrimenkul A.Ş.’nin ihale iptalinin ardından yapılan İl Genel Meclisi toplantısında İl Özel İdare Genel Sekreteri Tahsin Akduman, araziye talip olan firmaların olduğunu ifade etmiş bir an önce ihale kararının alınması gerektiğini söylemişti. Akduman’ın değerlendirmesi İl Genel Meclisi üyelerinin tepkisine yol açmış araziyle ilgili yargı sürecinin tamamlanmasının ve İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda alınan kararla birlikte arazinin en iyi şekilde planlanarak değerlendirilmesine karar verilmişti.

KİMSE TALİP OLMADI

İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda yapılan değerlendirme sonrası arazinin ikiye bölünerek ihaleye çıkma kararı alındı. İki parça olarak değerlendirilecek arazinin ihale şartnamesi Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda ki örnek şartnamelere bakılarak hazırlandı. İkiye bölünmüş arazinin 69 bin metrekarelik ilk bölümü ihaleye çıkılmış ancak araziye talip bulunamamıştı. İl Özel İdare Genel Sekreteri Tahsin Akduman, ikinci bölümünde ihale şartnamesi için gerekli çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu ifade etti.

YATIRIM YAPIP YAPMAYACAĞI MERAK KONUSU OLDU

Hiç kimsenin talip olmadığı arazilerle ilgili gazetemizin sorularını yanıtlayan Akduman yatırımcıların araziyi tercih etmeme nedeninin günün ekonomik koşullarına bağladı. Arazinin ikinci bölümü için yapılacak ihalede herhangi bir yatırımcının araziyi değerlendirmek için yatırım yapıp yapmayacağı merak konusu oldu.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.