Öyle birşey yok

Öyle birşey yok

AİBÜ Öğretim Elemanları Derneği'nin dün açılışı gerçekleşti. Kulis arkasında AİBÜ Rektörü Hayri Coşkun ve yönetiminin üniversite içinde oluşturduğu baskılara tepki göstermek ve birlikte mücadele etmek amacıyla kurulduğu iddia edilen dernekle ilgili açıklama yapan Dernek Başkanı Necat Akyıldız iddia edilenlerin doğru olmadığını ifade etti. Dernek Başkanı Necat Akyıldız, “Öyle bir şey yok. Öyle bir amaçla kurulmadık” dedi.

AİBÜ Öğretim Elemanları Derneği'nin Bahçelievler Mahallesi Şemsi Ahmet Paşa Caddesi Doktorlar Pasajı'nda bulunan dernek binasının açılışını dün gerçekleştirdi. Dernek Başkanı Necat Akyıldız, derneğin kuruluş amacıyla ilgili gazetemize yaptığı değerlendirmede, “Üniversitemizde böyle bir derneğe ihtiyaç doğdu. Türkiye'de birçok üniversitede bu tip dernekler var. Bizim üniversitemizde de bu tip bir eksikliğin olduğunu gördük. Arkadaşlarımızla bir araya gelerek böyle bir dernek çatısı altında toplanmaya karar verdik.

Kampüs aslında çok farklı disiplinlerde insanların bir araya geldiği bir yer. Bu durum farklı bakış açısına sahip insanların etkileşime girmesini sağlıyor. Kampüs içersinde yaşamın kendi yoğunluğundan kaynaklanan sebeplerle giderek yalnızlaşan akademik personelin bir araya gelerek ortak bir çatı altında toplanmasına karar verdik” dedi.

Akyıldız muhabirimizin sorduğu “Derneğinizin mevcut AİBÜ Rektörü Hayri Coşkun ve yönetimine karşı kurulduğu iddiaları doğru mu?” sorusunu şu şekilde cevaplandırdı: “Öyle bir şey yok. Öyle bir amaçla kurulmadık.”HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.