Özcan-Milletvekili düellosuna Uçar da katıldı;"Önce çukurdan kendileri çıksınlar"

Özcan-Milletvekili düellosuna Uçar da katıldı;"Önce çukurdan kendileri çıksınlar"

Günlerdir Tanju Özcan ve milletvekilleri arasında süren söz düellosuna Oğuz Uçar da katıldı. Metin Yılmaz'ın “Önce çukurdan çıksınlar” sözlerine karşılık Uçar; “Asıl çukurda olanlar kendileri, beceriksi

Günlerdir Tanju Özcan ve milletvekilleri arasında süren söz düellosuna Oğuz Uçar da katıldı. Metin Yılmaz'ın “Önce çukurdan çıksınlar” sözlerine karşılık Uçar; “Asıl çukurda olanlar kendileri, beceriksizlikleri karşısında onlardan biz ve halkımız hesap soracaktır” şeklinde konuştu.

    Tanju Özcan'ın geçtiğimiz hafta sonu düzenlediği basın açıklamasında yer verdiği AKP milletvekilleri ve belediye başkanını eleştiren sert sözleri, iktidar kanadında yankı bulmuştu. Tepkiler gelmekte gecikmeyince de, Özcan ve AKP milletvekilleri arasında karşılıklı atışmalar dikkatle izlenirken, DYP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar, Metin Yılmaz'ın söylediği “Önce çukurlarından çıksınlar” sözlerine karşılık verdi.

    Uçar, AKP milletvekillerinin, eleştiriye tahammüllerinin bulunmadığını, iktidar olarak öyle bir lükslerinin olmadığını belirterek; “Halkın hiçbir derdine derman olamayan, hiçbir varlık gösteremeyen üç milletvekili önce kendileri bulundukları çukurdan çıksınlar. Ne meclis kürsüsünde boy gösteriyorlar, ne bir yazılı yada sözlü soru önergesi hazırlıyorlar. O yüce kürsüden Bolu'nun hangi isteğini belirttiler? Rozet takıp, milleti ağlatmaktan başka ne yaptılar? Eleştiriler karşısında gösterdikleri tahammülsüzlük üslup bozukluğuna neden oluyor. Doğru ya da yanlış ne yaparlarsa yapsınlar, ayakta alkışlanmak istiyorlar. Yok öyle bir şey. DYP ve Bolu bunun hesabını onlardan soracaktır” dedi.

Veremi gösterip sıtmaya razı ediyorlar

    Oğuz Uçar, İBDH'nin yanındaki Alman Kızılhaç'ı tarafından yapılan ek binanın Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne dönüştürülme isteminin onanması üzerine gazetemize yaptığı açıklamada; “Bunlar önce veremi gösterip, sıtmaya razı olmamızı istiyorlar” dedi.

    DYP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar, 19 Ocak tarihli kararla Ankara'da Ruh ve Sinir Hastalıkları Bölge Hastanesi olarak anılan İBDH'nin, tekrar Devlet Hastanesi olarak isminin değişmesi ve Alman Kızılhaç'ının yaptığı ek binanın sinir hastalıkları hastanesine dönüştürülme kararına tepki gösterdi.

    Uçar, milletvekillerinin, Bolu kamuoyu ve Baysal Vakfı'nın gösterdiği tepkiden dolayı bir yıldır sürdürdükleri, İBDH'nin tamamını kapsayan dönüştürme çabalarından vazgeçmek zorunda kaldıklarını söyleyerek; “Alman Kızılhaç'ı, binayı depremden sonra ihtiyaç gördüğü için devlet hastanesine ek olarak inşa etti. Başka bir hastaneye dönüştürülsün diye değil. İlk girişimlerinden vazgeçmek zorunda kalıp şimdi aldıkları onayı başarıymış gibi anlatmaları 'Selin önünden kütük kaptık' safsatası ile beceriksizliklerini kapatmaya çalışmaları milletle alay ettiklerinin bir göstergesi. Bolu'ya bir çivi dahi çakmadan, suni gündemler yaratarak bu iş yapılmaz. Böyle iktidar olunmaz” açıklamasını yaptı.

Çözümün bir parçası olamayanlar sorunun parçası olurlar

    “Tabela değiştirmek hizmet anlayışı değildir” diyen Oğuz Uçar; “Ruh ve sinir rahatsızlıklarını milletin başına kendileri açıyor. Millet aç, sokaklar kapkaçla, dağlar terörle inliyor. Sonra da illa sinir hastalıkları hastanesi yapalım diye feryat ediyorlar. Halkı delirtip sonra tedavi etmeye kalkıyorlar” dedi. İBDH'nden tayin edilen doktorların tekrar eski görev yerlerine gönderilmesini isteyen Uçar; “Hastaneyi atıl durumdan kurtarmak için, yoksa Arabistan'dan doktor mu getirecekler” diye sordu.

18.03.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.