Özcan: Yılmaz iki lafı bir araya getiremiyor

Özcan: Yılmaz iki lafı bir araya getiremiyor

Siyasi kulislerde tansiyon giderek yükseliyor. Alaaddin Yılmaz'ın, “Tanju Özcan siyasi rüzgar gülüdür” açıklamasına, CHP Bolu İl Başkanı Tanju Özcan cevap verdi. Özcan gazetemize yaptığı açıklamada, “Çoğu açıklamasını gülerek izliyorum. Kendimi şanslı bir siyasi olarak addediyorum. Çünkü siyasi rakiplerimden birinin, Alaaddin Yılmaz gibi iki lafı bir araya getirmekten bile aciz bir insan olması, benim şanslı bir siyasetçi olmama neden oluyor” dedi.

 CHP İl Başkanı Tanju Özcan yaptığı açıklamada, “Alaaddin Yılmaz'ın yaptığı açıklamaları kaygıyla izliyorum. Ana muhalefet partisi il başkanının 6 ay önce Belediye Başkan adayı olarak yarıştığı birinin eleştirilerine karşı hakaretamiz sözlerle, bir Belediye Başkanı'na değil bir adama bile yakışmayacak ifadelerle açıklama yapmasını kaygıyla izliyorum. Bu işin sonunun nereye gideceğini de merakla bekliyorum. Alaaddin Yılmaz o kadar tahammülsüz hale geldi ki, en ufak eleştiriye dahi tahammül edemiyor, eleştiriyi yapan kim olursa olsun, eleştiriyi yapan kişiye hakaretle cevap veriyor. Eleştiriyi kim yaparsa yapsın, ruh halinin bozuk olduğunu zannediyor. Hatta Yılmaz kendisi dışında herkesin psikolojik problemleri var, ruhi sorunları var diye düşünüyor” dedi.

YILMAZ TERS ŞERİTTEN GİDİYOR

Özcan açıklamasına bir fıkradan örnek vererek şu sözlerle devam etti: “Alaaddin Yılmaz'ın olayı Temel'in fıkrasına benziyor. Temel bir gün İngiltere'de bir araç kiralamış ve yolda gidiyormuş. O sırada bir spiker radyoda bir anons yaparak, sayın sürücüler dikkatli olun bir sürücü ters yolda gidiyor demiş. Temel anonsu duyduktan sonra 'Ne biri yüzlerce araç ters gidiyor' demiş. Aslında ters şeritte giden Temel'in kendisi. Alaaddin Yılmaz'ın olayı da bu duruma benziyor. Kendisiyle ilgili eleştiride bulunan herkesi, psikolojik problemleri ruhsal problemleri var diyor. Kendisi hariç herkesin problemi olduğunu düşünüyor. İşte Temel'in olayındaki gibi bir durum söz konusu burada. Eğer bir Belediye Başkanı kendisine yönelik eleştirilere hakaretamiz cümlelerle cevap verebilecek kadar kendisini kaybedebiliyorsa, o zaman o insan kendisinin psikolojik bir sorununun olup olmadığını kontrol edecek.”

MUHALEFETİN GÖREVİ YANLIŞI SÖYLEMEKTİR

Özcan, muhalefetin görevleriyle ilgili açıklamasına devam ederek, “Demokrasilerde icra noktasında bulunan insanlar eleştirilir. Halk kimine başkanlık ve milletvekilliği görevini tevdi eder, kimine de muhalefet görevini tevdi eder. Muhalefetin görevi doğru yapılanı alkışlamak değildir. Doğru yapılan zaten halk alkışlar. Muhalefetin görevi yanlış yapılanı ortaya koymak, alternatifi varsa alternatifini söylemektir. Biz de bunu yapıyoruz” dedi.

YAŞANILAN OLAYIN DOĞRULUĞUNU YANLIŞLIĞINI HERKES BİLİYOR

Bürokratlar ile Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz arasında bir problemin olduğunu ifade eden Özcan şu açıklamayı yaptı: “Sayın Valiyle, Sayın Belediye Başkanı arasında, Sayın Belediye Başkanı ile bir kısım bürokratlar arasında bir kırgınlık olmasından ben bir Bolulu olarak mutluluk duymuyorum. Ben sadece bir durum tespitinde bulundum. Yaşanılan durumun doğruluğunu ve yanlışlığını herkes biliyor. Ben Bolulu olarak bu durumdan mutluluk duymuyorum. Siyasi olarak bu durumdan nemalanmak gibi bir kaygım da yok. Bolu Belediyesi ile milletvekillerinin ve valiliğin sorunları olmamalı, varsa bu sorunları kamuoyuna yansıtmamaları gerekiyor. Varsa bile bu sorunların kamuoyuna yansıtılmaması gerekiyor. Bu konuda bu şekilde kızmasına gerek yok, Vali Bey'le aralarında yaşanılan gerilime neden olan ben değilim.”

ALAADDİN YILMAZ KENDİSİNİN ELEŞTİRİLEMEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR

Özcan açıklamasının devamında, “Sayın Belediye Başkanı açıklamalarında, 'Tanju Özcan beni Belediye personeli ve Bolu halkıyla karşı karşıya getirmeye çalışıyor' diyor. Sayın Belediye Başkanının söylediği bütün bu sözlerin birer saplantı ve paranoya ürünü olabileceğini düşünüyorum. Tanju Özcan sadece Bolu halkına, kendisine tevdi ettiği muhalefet görevini yerine getirmeye çalışıyor. Şuanda muhalefet görevini en sağlıklı şekilde yapan insanların başında da geliyorum ben. Bu konuda mütevazı davranmam. Alaaddin Yılmaz kendini kral gibi görüyor. Kendisinin eleştiremeyeceğini düşünüyor. Oturduğu koltuğun demokrasi sonucu kazandığı bir koltuk olduğunu unutuyor” dedi.

KENDİSİNİ ALKIŞLAMAMIZI MI BEKLİYOR

Özcan, halkın çıkarları için doğru bildiklerini sonuna kadar söyleyeceklerinin altını çizerek, “O istiyor ki su sayaçları konusunda ben halka, halkın kazık yediğini söylemiyim, yol açıyorum diyerek vatandaşın yoluna, arsasına tecavüz ettiğini saklamamı istiyor veya kökez sularının neden sağlıklı akmadığını söylememden hazzetmiyor. Türkiye'nin en pahalı suyunu içiyoruz dememizden rahatsız. Sayın Belediye Başkanı'nın temsil giderlerinin 3 Milyon TL'yi geçiyor dememizden rahatsız oluyor. Keyfi harcamaların 3 Milyon TL dememizden rahatsız. Bolu Belediyesi Türkiye'nin en borçlu belediyelerinden biri dememizden rahatsız. Ben bu durumları görüp de söylemezsem, muhalefet görevimi yapmamış olurum. Ben bu tavra bir tülü anlam veremiyorum. Bütün bu davranışların sonrasında tutup kendisini alkışlamamızı mı bekliyor. Biz bunları söylediğimiz için psikolojik sorunlu insanlar mı oluyoruz” şeklinde konuştu.

BELEDİYE BAŞKANINA HODRİ MEYDAN DİYORUM

Özcan açıklamasının sonunda, “Ben Sayın Belediye Başkanına sizin huzurunuzda hodri meydan diyorum. Hangi koşullarda ve nerede olursa olsun, kendisiyle halkın önünde tartışmaya hazırım. Kendisi bu üslup ve tavırla bir yere varamaz. Bildiği bir şey varsa, söylediklerimizin doğru olmadığını düşünüyorsa kendisinin de belirleyeceği bir alanda ben kendisiyle tartışmaya hazırım” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.