ÖZEL BİR YAKLAŞIMIMIZ YOK

ÖZEL BİR YAKLAŞIMIMIZ YOK

Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde gerçekleşen bilgilendirme toplantısında, senato odasında fotoğrafları duvara asılan daha önceki rektörlerin arasında eski rektör Prof. Dr. Atilla Kılıç yoktu. Muhabirimizin, Kılıç'ın fotoğrafının olmayışıyla ilgili sorduğu soruya Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, “Daha önce talimat vermiştim. Özel bir yaklaşımımız yok. En kısa zamanda resim duvara asılacaktır” dedi.

Dün AİBÜ senato odasında yapılan toplantıya çok sayıda köşe yazarı ve gazeteci katıldı.

AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayrı Coşkun ve ekibi, göreve geldikleri günden bu yana yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Toplantıda, geçmişte yapılan çalışmalara da değinildi. Bilgilendirme toplantısında yeni açılacak fakülte ve çalışma alanları ile ilgili detaylı bilgi verildi. Ayrıca Rektör Coşkun, Bolu'da turizm faaliyetlerinin arttırılması için Turizm Master Planı'nın çıkartılması gerektiğini söyledi. Coşkun, üniversitede yapılan sosyal faaliyetlere Bolu merkezde yaşayan vatandaşların katılması için gerekli bilgilendirme çalışmalarına başlayacaklarını ifade etti. Rektör Coşkun'un üniversite faaliyetleri ile ilgili yaptığı detaylı sunum, yaklaşık bir saat sürdü. Ardından Coşkun'un açıklamaları ile ilgili gazeteciler sorular sordu.

TALİMAT VERDİM

Senato odasında AİBÜ rektörlerinin tarih sıralamasına göre resimlerinin asıldığı panoda Rektör Coşkun'dan önce görev yapan Rektör Atilla Kılıç'ın resminin olmayışı dikkatlerden kaçmadı. Panoda Kılıç'ın fotoğrafının olmayışı ile ilgili muhabirimizin sorduğu soruyu Coşkun şu şekilde yanıtladı: “Şubat ayından bu yan senatoda çok toplantı oldu sayısını hatırlamıyorum. Resim hazırlığı yapılsın diye söyledim. Özel bir yaklaşımımız söz konusu değil. En kısa zamanda resim duvara asılacaktır.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.