ÖZEL İDARE BİNASIYLA İLGİLİ TARTIŞMALARA SON NOKTA:"Üstüne bir  bardak su.."

ÖZEL İDARE BİNASIYLA İLGİLİ TARTIŞMALARA SON NOKTA:"Üstüne bir  bardak su.."

Basının önemle üzerinde durduğu ve üniversitenin sessiz kaldığı, Özel İdarenin boşalttığı binanın, AİBÜ'ye uzun süreli tahsisi konusu nihayet sonuçlandı. İl Genel Meclisi, Özel İdarenin tekrar sözü geçen binaya dönmesine karar ver

Basının önemle üzerinde durduğu ve üniversitenin sessiz kaldığı, Özel İdarenin boşalttığı binanın, AİBÜ'ye uzun süreli tahsisi konusu nihayet sonuçlandı. İl Genel Meclisi, Özel İdarenin tekrar sözü geçen binaya dönmesine karar verdi.

Bir süre önce, Detay Gazetesi'nden İmdat Aslan ve Bolu Gündem Gazetesi'nden Süha Alparslan'ın köşelerinden ortaya attıkları düşünceler, basında geniş yer tutmuş ve destek bulmuştu. Önemle üzerinde durulan konu, Özel İdarenin taşınması ile boşalan binanın, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ne tahsis edilmesi ve buraya üniversitenin şehir içi irtibat bürosu, İzzet Baysal anısına bir müzeye dönüştürülebileceğiydi. Kamuoyu oluşturan bu düşüncelerin sahipsiz kalması ve üniversiteden hiçbir talebin gelmemesi dikkat çekerken, İl Genel Meclisi yaptığı toplantı ile binanın akıbetine karar verdi. “Üstüne bir bardak su”dedirten kararla Özel İdare kendi binasına geri dönüyor.

İl Genel Meclisi, aldığı kararların gerekçelerini açıklarken, İzzet Baysal Caddesi üzerinde bulunan Özel İdare hizmet binasındaki hizmet birimlerinin eski Köy Hizmetleri Müdürlüğü binasına taşındığını ve boşalan binanın İl Genel Meclisi'ne de uygun çalışma ortamı sağlanmaya yönelik çaba gösterildiği belirtiliyor. Ancak halihazırda hizmet verilen İl Özel İdare hizmet binasında İl Genel Meclisi için uygun çalışma ortamı sağlanamadığı ilave yapılması önerilen bina ve tadilatların ise çok yüksek meblağlara ulaşacağının altı çizilerek şu konulara vurgu yapılmış; “Diğer yandan Kamu Reformu Yasası kapsamında bazı İl Müdürlüklerinin de (Köy Hizmetleri Müdürlüğü gibi) İl Özel İdareleri'ne devrini içeren kanun teklifleri parlamento gündeminde olması nedeniyle, ileride İl Özel İdaresi'nin yeni hizmet binalarına ihtiyaç duyacağı aşikar olduğundan ve diğer yandan İzzet Baysal Caddesi'ndeki binada görev yapan birimlerin şehir dışına taşınmasının çalışma verimini azalttığı ve şehir merkezine uzak olmasının vatandaşın hizmet alımında sıkıntılara ve şikayetlere yol açtığı müşahede edildiğinden, Özel İdare menfaatleri ve halkımıza rahat bir hizmet sunumu açısından konunun yeniden değerlendirilmesini içeren 10.11.2006 tarihli önerge okunarak oy birliğiyle gündeme alınmış olup, üzerinde yapılan müzakereler sonucunda;

İl Özel İdare menfaatleri göz önünde bulundurularak vatandaşa rahat ve kaliteli hizmet sunumu açısından söz konusu İzzet Baysal Caddesi'nde bulunan binanın İl Özel İdaresi hizmet binası olarak kullanılmasına oy birliğiyle karar verildi.”

11.11.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.