Öztürk güven tazeledi

Öztürk güven tazeledi

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin 22'nci Dönem Genel Kurul Toplantısı, geçtiğimiz Cumartesi günü saat 12.00'de Bolu Belediyesi Eski Nikah Salonu'nda gerçekleşti. Tatsız olayların da yaşandığı başkanlık ve yönetim kurul

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin 22'nci Dönem Genel Kurul Toplantısı, geçtiğimiz Cumartesi günü saat 12.00'de Bolu Belediyesi Eski Nikah Salonu'nda gerçekleşti. Tatsız olayların da yaşandığı başkanlık ve yönetim kurulu seçimlerinin galibi Nihat Alpat Öztürk oldu.

    Bolu'da faaliyet yürüten 26 meslek odasının Yönetim Kurulu Üyeleri, Bolu'nun en büyük meslek örgütü BESOB (Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği) için oy kullandı. BESOB 22. Genel Kurul Toplantısı yaklaşık bir saat gecikmeli başlarken, seslerin yükseldiği, gerilimli anlar da yaşandı. BESOB Genel Kurulu'na siyasiler de yoğun ilgi gösterdi. Bolu Belediyesi Eski Nikah Salonu'nda gerçekleşen toplantıya, Doğru Yol Partisi Bolu İl Başkanı Adem Gümüş, Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Yüksel Ceylan, Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Mansur Şen, Adalet ve Kalkınma Partisi Bolu İl Başkanı Fatih Metin gibi bir çok siyasi parti, Bolu İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanı katılırken, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Baro Başkanı Tuncay Alnıak ve Bolu'nun çevresindeki illerin birlik başkanları da Genel Kurula katıldı. Sakarya Birlik Başkanı Hasan Alişen ise, Genel Kurul'un Divan Başkanlığını yaptı.

    Bir başkan adayının inip, diğer başkan adayının ve destekçilerinin kürsüye çıktığı BESOB Genel Kurulu’nda sık sık yapılan yuhlamalar ve alkışlamalar birbirine karıştı. Yaklaşık 200 kişinin oy kullandığı Genel Kurul'da, delegeleri selamlayan Tahir Gayret ve Yönetim Kurulu üyeleri yuhlanınca, yaşlı bir yönetim kurulu üyesi sinirlendi ve kendisini yuhlayanların üzerine yürüdü. Yönetim Kurulu Başkanı olduğunda, alması gereken maaşla burs vereceğini ilan eden Gayret, katılımcılar tarafından alkışlandı. Nihat Alpat Öztürk ise, Tahir Gayret'in duygu sömürüsü yaptığını ifade ederek, “Bende mangal gibi yürek var. Bu yürek olduğu sürece tüm Bolulular kazanacaktır. Atatürk ve Genel Başkanımızın posterini asmaya gelenlerin ise kafası kırıldı. Bizi bu arkadaşlar mı idare edecek?" dedi. Kıyasıya yaşanan, mücadele sonucu tekrar başkanlığa seçilen Nihat Alpat Öztürk, mutlu ve heyecanlıydı. Seçimlerden sonra görüştüğümüz Ahmet Yoltaş, “Bolu esnafı kazandı. Doğru olan kazandı. Sevinçliyiz ve tüm esnafımız birlikte hareket edeceğiz” dedi.

    Nihat Alpat Öztürk’ün listesindeki isimler de şöyle:

    Yönetim Kurulu asil üyeler: Ahmet Yoltaş, İsmail Özcan, Selahattin Varlık, Ferhat Aksoy, Murat Abak, Ahmet Yavuz.

    Denetim Kurulu asil üyeler: M. Bayram Gündüz, Aziz Odacı, Murat Akman. Disiplin Kurulu asil üyeler: Tahsin Sert, Cevdet Kaba, Aydın Aslan.

26.12.2005

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.