Ozulluoğlu kimden özür diledi?

Ozulluoğlu kimden özür diledi?

İl Genel Meclisi Mengen AK Parti üyesi Zeki Ozulluoğlu, 23 Haziran tarihinde gazetemiz köşe yazarı Yüksel Gültekin'in yazmış olduğu “Patron Ali” başlıklı yazısına cevaben bir yazı yazdı. Ozulluoğlu yazısında Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a “zübük” yakıştırması yapan Bolu eski Valisi H. İbrahim Akpınar'a karşı neden suskun kaldığını ve bu suskunluğunun kendisine yakışmadığını ifade ederek, Başkan Yılmaz'dan özür diledi.

Bolu eski Valisi H. İbrahim Akpınar'ın Bilecik'e atanması sebebiyle İl Genel Meclisi üyeleri bir veda yemeği vermiş, yemekte Vali Akpınar Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz için “zübük” ifadesini kullanmış, bu söylem orada bulunan bazı milletvekilleri ve il genel meclisi üyelerinin gülmesine neden olmuştu.

Kamuoyunda ciddi rahatsızlık yaratan bu durum Yüksel Gültekin'in kaleme aldığı yazısı ile ses getirdi ve yemekte bulunan Mengen İl Genel Meclisi üyesi Zeki Ozulluoğlu bir özeleştiri yaparak, Başkan Yılmaz'dan ve ona oy veren tüm AK Partili seçmenlerden özür diledi. Ozulluoğlu'nun samimi bir dille yazdığı yazısını sizinle paylaşıyoruz:

 “Bolu Gündem Gazetesinde 23 Haziran 2010 tarihinde Sn. Av. Yüksel Gültekin Bey'in yazısını okuduktan sonra; Vali Halil İbrahim Akpınar'a İl Genel Meclisimiz tarafından verilen veda yemeğindeki konuşmalar neticesinde dile getirdiği konulardan dolayı böyle bir yazıyı yazma ihtiyacı duymuş bulunmaktayım. Evet Vali Bey tüm nezaketsizliği ve temsil ettiği makamın ağırlığıyla bağdaşmayacak bir şekilde Bolu'muzun seçilmiş Belediye Başkanı Sn. Alaaddin Yılmaz Beyden hakaretengiz biçimde Zübük diye bahsetmiştir. O toplantıda Sn. Metin Yılmaz ve İl Genel Meclisinin Üyeleri gibi ben de bulundum. Yazdı belirtildiği gibi hiç birimiz bu konuşmayı tasvip etmediğimiz halde, üzüldüğümüz halde maalesef karşı bir söz söylemedik, söyleyemedik. Önce bir insan olarak, bir AK Partili olarak, özellikle de İl Genel Meclis Üyesi olarak o an ve bugüne kadar bunun üzüntüsü içimde yer etmiş bulunmaktadır. Bu sebeple önce kendime yakıştıramadığım bu sessizliğimden dolayı kendimden sonra, Sn. Belediye Başkanı Alaaddin Bey'den, daha da önemlisi oylarıyla başkan yapan Bolulu AK Partili seçmenlerimizden özür dilerim.
Yalnızca belirtmek istediğim konulardan bu söylem esnasında İl Genel Meclis Üyelerimizin güldüğüne dair ifadeye katılmıyorum. Genel konuşmalarda sohbetin diğer bölümlerindeki ifadeler olmuş olabilir.

Ayrıca avukatım olmanız hasebiyle çok iyi bildiğiniz Sn.Vali Halil İbrahim Akpınar'a ailem ve şahsım arasında idare mahkemesine yansıyan ve mahkeme tarafından haklı bulunduğumuz bir konu sebebiyle; Zaten Vali Bey'le mahkemelik bir durumumuz var. Bu sebepten dolayı Vali Beye karşı böyle bir konuşma yapıyor Zeki Ozulluoğlu denilecek endişesiyle bu konudaki düşüncelerimi o an yapmamış olmama kendim de şaşırmış bulunuyorum.

İnsani melekelerimin ve AK Partili ruhumun sustuğu; adeta kanımın donduğunu bu yazınız ve Zübük kelimesinin arkasına sığınarak Bld. Başkanımız ve AK Partime muhalefet cephesinden saldırılması beni kendime getirdi.

Ve bu davranışımın, bu suskunluğumun bana yakışmadığını ifade ederken, bu yazıyı kaleme aldım.

Evet siyasiler tarafından Vali yapılarak Sn. Başkanımızın iki resmini adeta sömürme adına makamında bulundurarak, AK Partili olma adına bulundurdu ama yine o siyasilerin ikinci kez adayımız olarak gösterilen ve milletin teveccühünü kazanan ve seçilen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz için de yakışıksız ve çirkin biçimde bahsetmek gerçekten düşündürücüdür.

Kem söz sahibine aittir.

Belediye Başkanı Allaaddin Yılmaz'dan şahsım adına, suskunluğumdan dolayı özür dilerim.

Saygılar sunarım.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.