Özürlü arkadaşlarımız mağdur ediliyor, ne polis ne zabıta gerekeni yapıyor!

Özürlü arkadaşlarımız mağdur ediliyor, ne polis ne zabıta gerekeni yapıyor!

İşte bir Türkiye gerçeği daha. Toplumsal yaşamımızda birbirimizin yaşamına ne kadar saygı duyduğumuzu ortaya çıkartan bir tablo. Murat İlhan özürlü bir vatandaş ve özürlü araç parkı nedeniyle mağdur. Yaşadığı mağduriyetin sadece kendisiyle sınırlı olmadığını söylüyor ve kendi ifadeleriyle bu konuda tedbir alması gereken güvenlik birimlerinin kılını bile kıpırdatmadığını ifade ediyor.

Yaşadıkları sorunla ilgili gazetemize açıklama yapan Murat İlhan, “Ben birkaç yıl önce sektörden emekli oldum. Özürlü araç sahibiyim ve aracımı daha önceden Belediye otobüs duraklarında bulunan ceplere park edebiliyordum.Bu park yerleri şuan biraz geriye alındı.Her daim bu park yerlerinde boş yer bulamıyoruz. Özürlü araç park yeri bulamıyoruz. Normal plakalı araçlar o parklara kendi araçlarını park edip gidiyorlar ve özürlü arkadaşlarımızı mağdur ediyorlar. Bu sorunu Parkline görevlileri ile paylaştım. Herhangi bir çözüm bulmadılar. Konuyla ilgili Valiliğe dilekçe yazdım, bu konuda geriye dönen olmadı. Belediye'de bu konuda yetkili arkadaşlarla görüştüm, bu konuda yine cevap veren olmadı” dedi.

PARK YERİ BULMAKTA ÇOK CİDDİ SORUNLAR YAŞIYORLAR

İlhan açıklamasının devamında, yaşadıkları sorunu detaylandırarak, “Ben bu konuda sadece kendi sorunum için yaşadığım sıkıntıları anlatmıyorum. Tekerlekli sandalye ile arabasından inmek zorunda olan arkadaşlarımız var ve mağdur ediliyoruz. Sonuçta ben bir şekilde yürüyerek istediğim yere ulaşabiliyorum. Arkadaşlarım arabaya inip binmekte sorun yaşıyorlar ve bu konuda çok ciddi mağduriyet yaşıyorlar. Park yeri bulmakta çok ciddi sorunlar yaşıyorlar”dedi.

TARTIŞMAK ZORUNDA KALIYORUZ

Sorunun giderilmesi için özel olarak çaba göstermeleri gerektiğini ifade eden İlhan, “Bizim için ayrılan park yerlerinin her daim boş kalması gerekiyor. Ama bu park yerleri boş bırakılmıyor maalesef. Diğer araç sahipleri araçlarını bizim araç park alanımıza park ediyor ve Parkline görevlileri bu konuda hiç bir şey yapmıyorlar. Bize yardımcı olmuyorlar. Arabayı park etti, çekti gitti diyorlar. Bu hassasiyeti Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri de göstermiyor Belediye'ye bağlı zabıta ekipleri de göstermiyorlar. Herhangi bir cezai işlem uygulanmıyor. Ancak biz istersek işlem yapıyorlar. Çağırırsak işlem yapıyorlar. Israrcı olursak uyguluyorlar. Bu durumun da herhangi bir yaptırımı olmuyor. Biz bu tutumu sergilediğimiz zaman da karşı taraftaki kişi ile tartışmak zorunda kalıyoruz” dedi.

KANUN UYGULANMIYOR

İlhan açıklamasının sonunda, “Bir de bizim park alanımıza normal plakalı araçların park etmesi durumunda yapılması gereken cezanın iki katı uygulanması gerekiyor. Yasal düzenleme bu şekilde. Bu haliyle bu kanun uygulansa bizim alanımıza park eden araçlar hakkında yeterli cezai işlem yapılsa bu bile yeter. Bizim park alanlarımızla ilgili yeterli uyarı levhaları konulsa, yetkili görevliler hatalı park yapan araçları uyarsalar sorun çözüme kavuşur. Daha önce belediye otobüs duraklarının ceplerindeydi park alanlarımız. O zaman bir sıkıntı olmuyordu. Ama malum Bolu'da epey özürlü araç sahibi var. Yeteri kadar park alanı bizim için oluşturulmuyor. Bolu'da üç ya da dört tane park alanımız var. Bu rakam zaten talebe göre çok yetersiz. Yetkililerden bu konuda çözüm bekliyoruz” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.