Pamukoğlu: Dağdaki adama moral veriyorsunuz

Pamukoğlu: Dağdaki adama moral veriyorsunuz

Hak ve Eşitlik Partisi'nin "Milli Uyanış" mitingleri Bolu'da başladı. İlk önce AİBÜ Atatürkçü Düşünce Topluluğu'nun daveti üzerine üniversitede bir konuşma yapan Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, daha sonra Hükümet Meydanı'nda toplanan yaklaşık 500 kişilik bir gruba seslendi. Pamukoğlu hükümetin demokratik açılım süreciyle ilgili sert açıklamalarda bulundu. Pamukoğlu, "Dağdaki adamın ne silaha, ne yemeğe ne de mermiye ihtiyacı var. Onların morale ihtiyacı var. Baş ihtiyacı moraldir. Siz bunu yapıyorsunuz. Yapmaya devam edin" dedi.

Osman Pamukoğlu yaptığı konuşmada, "O bölgedeki vatandaşlara acı çektiren, milyonlarca anneyi, çocukları o dağlarda diye sabahlara kadar uyutmayan ve tamamen Avrupa ve Amerika'nın bölgedeki planının bir parçası olan bu kuklaların, son bir kaç günde neyi nereye kadar getirip cesaret ettiklerini merak ediyorsunuz. Bunu Hakkari dağlarındayken kurmaylarıma söylüyordum. Bu kafa önce Dicle, sonra Fırat'tan bu ülkenin kopmasına sebep olacak. Avuçlarını yalayacaklar. Silah çeken ve Türkiye Cumhuriyeti devletine siyasi konuma sokmak isteyen bunlar. Onların medyadaki yanaşma ve beslemeleri ki onlara işbirlikçi denir, hiçbirini yanlarına bırakmayacağız. Bir söz vardır, parmağının ucunu verirsen omzuna kadar gelir. Bunlar dirseğe kadar geldi. Kanuni'nin bir sözü var, 'Devlet cihan kavgasıdır. Ya kaçacaksınız, ya da kaybedeceksiniz'. Hepsine haddini bildireceğiz. Bunların, Güneydoğudaki kürt vatandaşlarımızla uzaktan yakından bir alakası yok. Bunun sebebi, cehalet ve yoksulluk. Onları yaprak gibi oradan oraya savuruyorlar" dedi.

AÇILIM, SAÇILIM, HER NEYSE, BİR HALTA BENZEMİYOR

Demokratik açılımı eleştiren Pamukoğlu, "Bu son yaptıkları açılım, saçılım, her neyse, bir halta benzemiyor. Amerika'nın, Ortadoğu'da bir Kürt devleti var etmek ve Kuzey Irak petrollerini Amerikan petrol şirketlerinin rahatça çalışmasını sağlamak, kuzey bölgesini güvence altına almak istiyorlar. Bunun için de bu hükümet var. Bu ülkede uyutmaya, avutmaya kimsenin hakkı yok. Bu insanlar çok akıllı. Ancak kendilerini kandırıyorlar. Bu memlekette zaten açılmadık neremiz kaldı. Limanlar açıldı, bankalar açıldı, postaneler açıldı. Kaldı mı bir yerimiz?" diye konuştu.

DUDAKLARI UÇUKLAYACAK

Pamukoğlu, dağdaki adamlara moral verildiğini ifade ederek, şöyle konuştu: "Dağları 365 günde temizleyeceğiz. Nasıl olacağını herkes görecek. Dudakları uçuklayacak. Çünkü yerleri belli, sayıları belli, gideceğiz alacağız. Bunu beceremedikleri için, kaldı ki Amerika'nın da işine gelmediği için, Avrupa'nın da işine gelmediği için bunları gidip siyasete sokacaklar. Efendim kimse, bana bunlar siyasi rant demesin. Devlet güvenlik için var. Bunu konuşmayacağız da neyi konuşacağız. 7 yıldır bunların döneminde Türk ordusunun başına çuval geçirildi. Aslında milletin başına çuval geçirildi. Sonra Dağlıca'yı bas, Aktütün'ü bas, türkü söyleyerek geliyor PKK kolları, Kandil'den eşeklerle geliyor. Hem de gündüz gözüyle geliyor. Tutturmuşlar 'Amerika bize istihbarat veriyor'. İlk kez gündüz gözüyle karakol basılıyor. Bunu 1992 ile 1995 arasında bile yapamadılar. Cesaret edemezler, yapamadılar. Buna ben vicdanlıyım diyen kimse dayanamaz. Dağdaki adamın ne silaha, ne yemeğe ne de mermiye ihtiyacı var. Onların morale ihtiyacı var. Baş ihtiyacı moraldir. Siz bunu yapıyorsunuz. Yapmaya devam edin. Her zaman söyleyeceğim, siz serbestsiniz, biz de serbestiz. Sonunda olacak olana da alın yazısı denir. Hep beraber göreceğiz."

BU DEVLETİN CİNNET GETİRME HALİDİR

Pamukoğlu, "Duyguları dumura uğramamış bir insanın bundan acı çekmemesi mümkün değil. Neye benziyor biliyor musunuz; 30 Ekim 1918 Mondros Mütarekesi. Birinci Dünya Savaşı sonunda geldiler 'biz mağlubuz' diye, barış koşulları getirdiler. Bu geçen olan da ne biliyor musunuz? Silopi mütarekesi ve biz kaybetmeden yaptılar. Bunlar tetik çekmemiş böyle bir kandırmaca olabilir mi. Sen mermi taşıdın mı taşıdın, silaha parça buldun mu buldun, katırı yedeklendin mi yedekledin, bir katil tetiği çekti mi çekti. Arkasında ne vardır, yasalarda bunu azmettiren vardır, yardım yataklık yapan vardır. Bunlar suç değil mi. Adi bir katil için yardım yataklık yapan azmettirici oluyor da, bu gelenler ne oluyor. Bu devletin cinnet getirme halidir" dedi.
 


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.