Parasını biz ödemiyoruz

Parasını biz ödemiyoruz

* Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, beyaz et sektörü temsilcileri ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Beyaz Et Festivali için ünlü sanatçı Tarkan'ın geleceği söylentilerini resmileştirdi. Toplantıya Bolca Hindi, Erpiliç ve CP'den yetkililer katı

* Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, beyaz et sektörü temsilcileri ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Beyaz Et Festivali için ünlü sanatçı Tarkan'ın geleceği söylentilerini resmileştirdi. Toplantıya Bolca Hindi, Erpiliç ve CP'den yetkililer katıldı.
* Yılmaz, yerel medyada Tarkan konseriyle ilgili çıkan demeçlerin gerçeği yansıtmadığını ifade ederek, konser için finansın özel firmaların sponsorluğuyla sağlanacağını belirtti.

Alaaddin Yılmaz, Bolu Beyaz Et Festivali'nin Bolu'nun güzelliklerini, kültürünü, doğal ve ekonomik zenginliklerini hem Türkiye'ye hem de uluslararası platformda tanıtmak amacıyla yapıldığını ifade ederek, bu yıl ikincisi yapılacak olan festivalin 25-26-27 Temmuz 2008 tarihinde gerçekleşeceğini kaydetti.

Belediye ve beyaz et sektörü temsilcilerinin öncülüğünde

Yılmaz, festivalin Bolu Belediyesi ve bölgede faaliyetlerini sürdüren, aynı zamanda Bolu halkına istihdam sağlayan beyaz et sektörü temsilcileri öncülüğünde ve Bolu'dan yardımlarını esirgemeyen tüm özel sektörün desteğiyle yapılacağını söyledi. Yılmaz, Bolu'ya en iyi festivali yaşatma gayretinde olduğunu belirterek, “Bunun için de çalışmalarını uzun bir zamandan beri sürdüren festival komitemiz, festivalin hem ulusal anlamda tanıtımını yaygınlaştırmak hem de festival dolayısıyla ilimiz dışından katılımcıları artırmak amacıyla ülkemizin en önemli sanatçılarından Tarkan ile anlaşarak, 26 Temmuz'da Tarkan konseri düzenleme kararı almıştır” şeklinde konuştu.

'Bu yılki festival daha etkin'

Geçtiğimiz yıl ilki yapılan ve çok eleştiri alan Beyaz Et Festivali'nin bu yıl çok daha etkin bir şekilde gerçekleşeceğini ifade eden Yılmaz, etkinlikler çerçevesinde 'Geçmişten Günümüze Beyaz Et Yemekleri Yarışması', 'Çocuk Şenliği', 'Festival Sokağı Şenlikleri', 'Konserler' gibi birçok etkinliğin düzenleneceğini kaydetti.

Özel firmalar sponsor olacak

Alaaddin Yılmaz, son günlerde yerel medyada Tarkan konseri için Belediye'nin ödeyeceği ücrete yönelik eleştirilere cevap vererek, “Bu haberler, gerçeği yansıtmamaktadır. Ortaya atılan iddiaların aksine ne Bolu Belediyesi ne de herhangi bir resmi kurum tarafından Tarkan konserine resmi bir bütçe ayrılmamış ve ödenmemiştir. Tarkan konserinin finansmanı tamamı ile ilimizde ve ilimiz dışında faaliyet gösteren bir takım özel firmaların sponsorlukları ile gerçekleştirilmekte olup, Bolu Belediyesi bu konuda koordinatör konumundadır” dedi.

Yılmaz, Tarkan konseri için il dışından en az 60-70 bin turistin Bolu ekonomisine bir günde katacakları girdinin dikkate alındığında, mali açıdan Bolu'ya ciddi bir kazanın sağlayacağını da sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.