PAZARYERİ İÇİN BTSO’DA TOPLANTI DÜZENLEDİ... Başkan destek arıyor

PAZARYERİ İÇİN BTSO’DA TOPLANTI DÜZENLEDİ... Başkan destek arıyor

Projenin gelecek bahara kadar askıda kalacağını ve herkesin fikrini açıklamasını beklediklerini söyleyen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Yeni Kent Pazarını sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcilerine anlattı.

Projenin gelecek bahara kadar askıda kalacağını ve herkesin fikrini açıklamasını beklediklerini söyleyen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Yeni Kent Pazarını sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcilerine anlattı.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın seçim vaatleri arasında yer alan “Kent Pazarı Projesi” için ilk adım atıldı. Tamamlanan proje “2050 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planı” olarak dün kamuoyuna tanıtıldı.

Dün Ticaret ve Sanayi Odası’nda Mimar Uğur Tunçok tarafından sunumu yapılan projenin tanıtım toplantısına Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın yanısıra, oda başkanları, sivil toplum örgütleri, bazı siyasi parti il ve ilçe başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

İLK KAZMA GELECEK BAHARA

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yaptığı açılış konuşmasında, “İlimizin geleceğini planlamak, geleceğimizi daha sağlam temeller üzerine oturtmak zorundayız. Bu projemizi Bolu halkı ile seçimlerde paylaşmıştık. Biraz daha geliştirerek daha iyi bir proje ortaya koymaya çalıştık. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Yılmaz konuşmasında, “Burada şu an sizinle paylaşacağımız bu projeyi askıya çıkartıyoruz. Bu proje gelecek yıl baharın ilk aylarına kadar askıda kalacak. Çeşitli sivil toplum örgütleri, çeşitli kuruluşlar, esnaflar, halkımız bu konudaki düşüncelerini, fikirlerini, eleştirilerini, istediklerini, istemediklerini bizlere iletecekler, söyleyecekler, bizler düşüneceğiz, ya da daha çeşitli eklentiler yapacağız. Daha sonra bu talepler doğrultusunda ilk kazmayı vuracağız. Bunun için de bizim şu aşamadaki düşüncemiz bahar aylarının ilk günleri” dedi.

TOPLUMSAL MUTABAKAT GEREKLİ

Projenin ağırlıklı bölümünü teşkil eden Kent Pazarı Kompleksinin 85 bin metrekarelik kapalı ve 30 bin metrekarelik açık bir alana sahip olduğunu, 672 araç park yerinin, 480 dükkan yerinin bulunacağını ifade eden Mimar Uğur Tunçok, bu projenin yaklaşık 30 trilyon liralık bir maliyeti bulunduğunu, bir kısmının Yap-İşlet-Devret modeliyle, bir kısmının ise kiralama yöntemi ile diğer bir kısmının ise Bolu Belediyesi’nin kendi öz kaynakları ile tamamlanacağını ifade etti. Tunçok, “Yalnız bilinmesi gereken bir şey var ki, bu projenin üzerinde tam bir mutabakat sağlanmadan bu projeye başlanamaz. Bu proje bu yüzden kamuoyunda belli bir süre tanıtılmalı, herkese anlatılmalı, tartışılmalı ve daha sonra temeli atılmalıdır. Zira bu büyük projelerin daha sonra yıkılması ve yeniden yapılması çok zor” dedi.

Sinevizyonla tanıtımı yapılan projenin sunumu tamamlandıktan sonra Mimar Uğur Tunçok toplantıya katılanların sorularını yanıtlayarak, proje hakkında detaylı bilgi verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.