‘Pes artık’

‘Pes artık’

CHP Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Serin'in yaptığı açıklamalara Belediye Meclis Üyeleri adına cevap veren Gürkan Yetkin, Belediyeden işçi çıkartılması ve Belediye otobüslerinin özelleştirilmesine ilişkin alınan kararlarda, Hüseyin Serin'in dönemin Beled

CHP Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Serin'in yaptığı açıklamalara Belediye Meclis Üyeleri adına cevap veren Gürkan Yetkin, Belediyeden işçi çıkartılması ve Belediye otobüslerinin özelleştirilmesine ilişkin alınan kararlarda, Hüseyin Serin'in dönemin Belediye Hesap İşleri Müdürü olduğunu ve kararların altında kendisinin de imzasının olduğunu ifade etti.

Gürkan Yetkin, “Bolu için hayati önem taşıyan projelerin adım adım hizmete girmesinin sevincini yaşadığımız bu günlerde, ne yazık ki hazımsızlık sorunu çeken ve her fırsatta yalan ve iftiralar ile halkımızı yanıltmaktan utanmayan, siyasi terbiyeden uzak bazı çevreler, Bolu kamuoyunu yanıltmak için yine ortaya çıkmışlar ve bu kez de dublör kullanarak 'çamur at izi kalsın' taktikleriyle karalama ve yıpratma çabası içine girmişlerdir” şeklinde konuştu.

'Kararlarda Serin'in de imzası var'

Yetkin, Hüseyin Serin için, CHP İl Başkanı Tanju Özcan'a ve eski belediye başkanı Yüksel Ceylan'a yönelik olarak enişte-yeğenin dublör ve suflör benzetmesi yaptı. Serin'in Bolu Belediyesi'nde 30 yıla yakın bir süre üst düzey görev yaptığını belirten Yetkin, alınan kararların hemen hepsinde Serin'in imzasının ve etkisinin olduğunu ifade ederek, “Yapmış olduğu gösteri, hem sevenlerini hem de bizleri şaşkınlık içerisinde bırakmış 'pes artık' dedirtmiştir” dedi.

İşten çıkarmalar CHP'nin bıraktığı borçlar yüzünden

Gürkan Yetkin, “Kendi siyasi rantları uğruna 117 kişinin işsiz kalmasına sebep olanlar bunun vicdan azabını çekmek yerine, bu karada imzası olan Hüseyin Serin'in aracılığıyla Bolu Belediye Başkanlığı'na ve bizlere saldırmaları tarafımızca sadece ahlaki çöküntü olarak değerlendirilmektedir” dedi. Hüseyin Serin'e ithafen “Sayın dublör dün mü yalan söylemiştir? Yoksa bugün mü yalan söylemektedir?” diyen Yetkin, ortada yalan ve iftira olduğunu belirtti.

'CHP'nin halkçılığı sadece Adında'

Yetkin, AKP'nin gücünü her zaman halktan aldığını, CHP'nin ismi dışında halkla bir alakası olmadığını ifade etti. Seneye yapılması planlanan belediye seçimlerine de üstü kapalı değinen Yetkin, “Geçmiş belediye döneminde halkın önüne kameralar koyup, görüşmek için bile adam kayıranlar, halkın sorunlarına çözüm getirmek yerine sorunu dinlemeye bile tahammül edemeyenler, halktan kaçıp halkçıyız diyenlere halkımız dün verdiği çok uzak değil, en geç bir yıl sonra vereceklerdir” dedi.

'Suların azalması küresel ısınma yüzünden'

CHP İl Başkanı Tanju Özcan'ın değindiği ve eleştirdiği kökez suyu sorununa da değinen Yetkin, sularla ilgili yaşanan sorunların küresel ısınma sebebiyle oluşan kuraklık nedeniyle azaldığını kaydetti.Gürkan Yetkin, “Sözlerinde boruların eksikliğinden ve bu sebeple aşırı kayıplar olduğunu söyleyenler, kendileri idareci iken gelen deprem yardımı paralarını har vurup harman savurmak yerine neden bu hatları yenilemek için kullanmamışlardır. 20 litre/sn'lik kökez suyu debisi hakkında bize bilgi veren bu çok bilmişler, bu ölçümü ne zaman yapmışlardır? 2.5 litre/sn debi ile çeşmelerden su aktığını ve 17.5 litre/sn.lik debini hatlar nedeniyle kayıp olduğunu ne zaman ve nasıl tespit etmişlerdir? Hangi aleti kullanmışlardır bu değerli verilere ulaşmak için?” diyerek şehir şebekesine verilen su miktarlarını ölçen debi ölçerin ilk olarak Alaaddin Yılmaz döneminde alındığını belirtti.

'Serin,acilen diplomasını teslim etsin'

Hüseyin Serin'in yıllarca Belediyenin hesaplarını tutan bir kişi olarak belediyenin 40-50 trilyon borcu olduğunu söylemesine de tepki gösteren Yetkin, Serin'e acilen diplomasını gerekli yerlere teslim etme çağrısında bulundu. Belediye'nin borç batağında olduğunun doğru olduğunu söyleyen Gürkan Yetkin, “Bu zihniyetin bize bıraktığı borç, Maliye Bakanlığı'nın resmi gecikme ve faiz hesaplarına göre tutarı 31 trilyondur. Yani bu iftiracı ve yalancıların bugün Bolu Belediyesi'ne bıraktığı borç 31 trilyon liradır. Şu anki belediye borcu 17 trilyon 893 milyon 9 bin liraya düşürmüştür” dedi.

Kent Bilgi Sistemi sorgusu

Açıklamalarında Kent Bilgi Sistemi'ne de değinen Yetkin, Serin'in bu konu hakkında da açıklama yapmak zorunda olduğunu vurguladı. Gürkan Yetkin, “Müteahhit Borat firmasına işi teslim almadıkları halde Bolu insanımızın 385 milyar lirasının ödenmesi emrini 28 mart seçimleri öncesinde yangından mal kaçırır gibi verenler ve ödeme makbuzlarını imza edenler, bu 385 milyarı Bolu halkımıza neyin karşılığı olarak ödediklerini anlatmalıdırlar” dedi.

'Sular Sağlık Müdürlüğü'nce denetleniyor'

Tanju Özcan'ın hayal aleminde gezindiğini ve Serin'in açıklamalarından tatmin olmayarak bu tiyatroda sahne aldığını ifade eden Yetkin, kökez borularının 3-4 gün boş kalmasının halkın sağlığını tehdit ettiği hikayesini çıkardığını söyledi. Yetkin, suların denetiminin her ay Sağlık Müdürlüğü tarafından yapıldığını ve Valiliğe gönderildiğini belirterek, bu tür hikayelerle halkı tedirgin etmenin anlamının olmadığını söyledi.

Gürkan Yetkin, açıklamalarını “Lütfen ahlaklı olunuz, yalan söylemeyiniz. Geçmişte Bolu'ya hizmet vermiş insanları oyunlarınıza alet etmeyiniz.” diyerek bitirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.