Projeler yarışıyor

Projeler yarışıyor

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, dün düzenlediği basın toplantısında,Tabaklar hamamının arka tarafına yapılması planlanan katlı otopark projesi için Mimarlar Odası'nda bir yarışma düzenlendiğini açıkladı.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, dün düzenlediği basın toplantısında,Tabaklar hamamının arka tarafına yapılması planlanan katlı otopark projesi için Mimarlar Odası'nda bir yarışma düzenlendiğini açıkladı.

Alaaddin Yılmaz, açıklamasında dünyada ve Türkiye'de de olduğu gibi ilimizde de otopark sorununun çok ciddi bir sorun olduğunu belirtti.

“Bolu, araç sayısında 4. sırada”

Yılmaz, Bolu'nun araç sayısı sıralamasında ülke çapında 4. sırada olduğunu ve her yıl 14 bin araç girdiğini kaydetti. İlimizde tek cadde olduğunu vurgulayan Yılmaz, bütün araç sahiplerinin araçlarını caddeye park etmek zorunda hissettiklerini de söyledi.

“Hiçbir Belediye bu kadar ciddi yaklaşmamıştı”

Bugüne kadar görev yapan hiçbir belediyenin otopark konusunu çok ciddiye almadığını belirten Alaaddin Yılmaz, “Bugüne kadar belediyeler inşaatçılardan para toplamışlar, fakat toplanan paralar yeterince yüksek meblağlar olmadığından ciddi bir girişim yapamamışlar. Bu yüzden hiç kimse de kendini otopark yapmak zorunda hissetmemiş” şeklinde konuştu.

Geçmişte otopark konusunda hukuki bazı sorunlar yaşandığını da hatırlatarak, şu anda otopark fiyatları konusunda da ciddi kararlar aldıklarını belirten Yılmaz, “Bahaneler problemimizi çözmez. Elimizi taşın altına koyduk ve çözümler üretmeye çalıştık. Bu Bolu'nun içinden çıkılmaz sorununa çare bulduk” dedi.

“7 mimar 10 proje yarışacak”

Yılmaz'ın ardından söz alan Bolu Mimarlar Odası Başkanı Hüseyin Özsoy, Bolulu mimarların şimdiye kadar yaptıkları gibi otopark sorununda da özveriyle çalıştıklarını belirtti. Özsoy, katlı otopark için Bolu Mimarlar Odası'na bağlı 7 mimarın 10 projeyle katıldığı bir yarışmanın düzenleneceğini söyleyerek, “Bugün Bolu'nun yıllardır problemi olan otopark konusunda verilen projeler arasından bir müzakere yapılacak ve bu geceye kadar en başarılı bulunan proje birinci seçilecek” dedi.

“Projelerin hepsine para ödülü”

Müzakere yapılarak seçilecek projelere de para ödülü de verileceği belirtildi. Birinci olan projenin 12 bin YTL, ikinci projenin 6 bin YTL, üçüncü seçilen projeye ise 3 bin YTL ödül verileceği açıklandı. Dereceye giremeyen projelere ise mansiyon olarak bin YTL ödül verilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.