Pullu Arzuhal adres şaşırdı

            29.09.2005

Yaşamın her döneminde hayal ettiklerinizden, umutla bekledikleriniz olur. Olmadığında içiniz burkulur üzülür üzülürsünüz. Bireysel olarak yaşanılan böylesi olaylardan çoğu zaman toplumların haberi olmaz. Sonuçtan sadece umudun sahibi etkilenir. Peki böylesi bir olayı toplumsal olarak yaşarsanız? O zaman herkesin yüreğine ateş düşürür güveni yok edersiniz. O zaman toplumda kuşku, şüphe duyguları boy vermeye başlar kaos meydana gelir.

Bizim; sevgisi yüreğimizde her geçen gün biraz daha büyüyen bir İzzet Babamız var. Eğitim ve sağlık adına yaptığı yatırımların sahibi, hayırların efsane ismi İzzet Baysal. Dünya’ya örnek olan, hem devletine hem insanlık alemine hizmette eşine rastlanmadık bir özveriyle hayattayken tüm varlığını harcayabilen örnek insanlar.

Bizler bu örnek insanı gelecek kuşaklara taşıyabilmek teşekkürlerimizi arz edebilmek için her yılın Onbir Mayıs’ında başlayan İzzet Baysal’a şükran günleri düzenliyoruz. Örnek davranışların sahibini Bolu sınırları dışına çıkarıp cümle alemin tanıması için bir kısım etkinlikler yapıyoruz. Birincisi “İlk Gün Zarfıydı” Üzerinde fotoğrafı Dünya’nın her tarafına yayıldı. İkincisi üzerinde resmi ve büyük eseri üniversitenin silüeti olan “Milli Piyango Bileti” idi gene insanlık alemi umut içinde kendisini tanıdı. Üçüncüsü İzzet Baysal’a özgü hatıra puluydu. Geçen yıl yapılan girişimler sonucu 21 Eylül 2005 tarihinde ülkenin tanıdığı 3 isim Vehbi KOÇ, Sakıp SABANCI ve İzzet BAYSAL adına PTT Genel Müdürlüğünün aldığı kararla hatıra pulu çıkarma işleminde prosüdür tamamlanmıştı. Bolu insanı mutlu, Bolu insanı gururluydu...

Hayat bu, her anını hayal ettiğiniz şekilde yaşamak mümkün olmuyor. Öyle de oldu. İzzet Baysal’ın en büyük eserinin bulunduğu Göl Köyde hava birden bire bozuverdi. Sert rüzgarlar kasırgaya dönüştü. Kimi insanların kolu kanadı kırılıverdi. Umutlar tükendi güven sarsıldı herkes birbirine kuşkuyla bakmaya başladı. İşte bu sırada alındı izzet Baysal adına çıkarılacak hatıra pulundan vazgeçildiği haberi. Haber, bu işin girişimcilerine çok geç ulaştı. Oysa çok güzel imkanlar olmuştu. Bu işin Bakanı bu işin kararını alan Genel Müdürü şimdiki Müsteşarı Bolu’daydı sorun çok rahat çözülebilirdi. Ama her ne hikmetse bu adresin emanetçileri suskun kalmış kimsenin bilgilenmesi mümkün olmamıştı. Sonuçta olumsuz gelişmelerde fatura saygıyla sevgiyle andığımız Sn. İzzet Baysal’a çıktı. Sanki, “siz bizim kapının önünden geçersiniz diye pusu da beklendi.” Bu işin düzelmesi her zaman mümkündür diye bakıyor, ilgililerden sadece anlayış bekliyoruz.

Bu yazı toplam 665 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.