Ramazan ayı dolu dolu geçecek

Ramazan ayı dolu dolu geçecek

Belediye, Ramazan ayı dolayısıyla, kültür-sanat etkinliklerine hız verdi. Ramazan ayı boyunca, 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda, Kültür Bakanlığı katkıları ile, Ahmet Özhan, Hüseyin Turan, Sümer Ezgü, Belkıs Akkale, Safiye S

Belediye, Ramazan ayı dolayısıyla, kültür-sanat etkinliklerine hız verdi. Ramazan ayı boyunca, 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda, Kültür Bakanlığı katkıları ile, Ahmet Özhan, Hüseyin Turan, Sümer Ezgü, Belkıs Akkale, Safiye Soyman ve Süreyya Davulcuoğlu gibi sanatçılar sahne alacak.

Yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle, bir dizi kültür ve sanat etkinliği düzenleyen Belediye, Bolulular’a doyumsuz bir Ramazan ayı yaşatmaya hazırlanıyor.

15 Ekim-04 Kasım 2004 tarihleri arasında kültür ve sanat etkinliklerine hız veren Belediye, bu süre zarfı içerisinde 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda 5 ayrı konser organize etti.

15-19-22 ve 29 Ekim tarihleri ile 4 Kasım 2004 tarihinde 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek olan konserlerde, Kültür Bakanlığı katkılarıyla, Ahmet Özhan, Hüseyin Turan, Sümer Ezgü, Belkıs Akkale, Safiye Soyman ve Süreyya Davulcuoğlu gibi sanatçılar sahne alacak. Ayrıca bu konserlerde Kültür Bakanlığı Mehter Grubu, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Sema Grubu ve Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları topluluğu da yapılan program içerisinde yer aldı.

RAMAZAN AYI DOLU DOLU GEÇECEK

Ayrıca yapılan programda ebru-tezhib ve hat sergileri de yer alırken, Gelenek-sel Tarihi Türk Tiyatroları Ankara Sanatevi de 23 Ekim 2004 Cumartesi günü saat: 13.00’de Belediye eski Nikah Salonu’nda Karagöz ve Hacivat, Kukla oyunları ve ortaoyunu sergileyecek.

Belediye tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri programı ise şu şekilde;

15 Ekim 2004 Cuma saat: 20.30 - Kültür Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Grubu, Kültür Bakanlığı Türk Halk Müziği sanatçıları Süreyya Davulcuoğlu, Canan Başkaya. Yer: 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu.

16 Ekim 2004 Cumartesi saat: 14.00 - Konferans "Ramazan Ayının Toplumsal Etkileri." Konuşmacı: İl Müftüsü Ahmet Okutan. Yer: Belediye yeni Nikah Salonu.

19 Ekim 2004 Salı saat:20.30 - Kültür Bakanlığı Konya Türk Tasavvuf Müziği Konseri, Kültür Bakanlığı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Sema Gösterileri, Türk Tasavvuf Müziği Konseri "Erkan Mutlu." Yer: 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu.

21 Ekim 2004 Perşembe saat: 12.30 - BSM "Ebru-Tezhib" Sergisi. Yer: BSM Sergi Salonu.

22 Ekim 2004 Cuma saat:20.30 - Türk Halk Müziği Konseri Hüseyin Turan, Sümer Ezgü. Yer: 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu.

23 Ekim 2004 Cumartesi saat: 13.30 - Ankara Sanatevi Geleneksel Türk Tiyatrosu Karagöz - Hacivat, Kukla oyunları, orta oyunu. Yer: Belediye eski Nikah Salonu.

Saat: 14.00 - Slayt gösterisi "Dialarla Bolu ve Tabiat"

Yer: BSM Müzik Salonu.

Saat: 22.00- Köroğlu TV (program)

"Bolu’da Eski Ramazanlar" Konuşmacı: Mustafa Namdar, Doç.Dr. Hüseyin Sarı.

28 Ekim 2004 Perşembe: saat: 14.00 - BSM Yağlıboya Resim Sergisi. Yer: BSM Sergi Salonu.

29 Ekim 2004 Cuma saat: 20.30 - Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu, Kültür Bakanlığı Türk Halk Müziği Sanatçısı Belkıs Akkale, Kültür Bakanlığı Türk Sanat Müziği Solisti Safiye Soyman.

Yer: Kapalı Spor Salonu.

04 Kasım 2004 Perşembe saat: 20.30 - Kültür Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Grubu, Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu, Türk Tasavvuf Müziği Sanatçısı Ahmet Özhan.

Saat: 12.30 - Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi "Ebru-Tezhib-Hat-Ahşap" El Sanatları Sergisi.

Yer: BSM Sergi Salonu.

Sohbet: Bilge Akçakoca Öngöre "Şiir-Öykü ve Edebiyat Üzerine."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.