Referandum turuna çıktılar

Referandum turuna çıktılar

AK Parti Teşkilatı, 12 Eylül'de gerçekleşecek referandum için destek turlarına çıktı. AK Partililer, sivil toplum örgütlerini ziyarete ettiler.

AK Parti Bolu İl ve Merkez İlçe teşkilatları, AK Parti milletvekilleri Metin Yılmaz, Yüksel Coşkunyürek ve Fatih Metin'le birlikte anayasa değişikliği paketiyle ilgili sivil toplum örgütlerini bilgilendirmeye devam ediyor. AK Parti İl Başkanlığı tarafından yapılan programın ilk durağı, Bolu Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği oldu. Ziyarette ilk konuşmayı yapan AK Parti İl Başkanı Ali Ercoşkun, “12 Eylül'de ülkemizde çok önemli bir referandum gerçekleşecek. Bu referandum sürecinde Ak Parti Bolu teşkilatları olarak başta sivil toplum örgütleri olmak üzere milletimizle bir arada olup, referandum paketini detaylı bir şekilde anlatmayı arzu ediyoruz. Teşkilat olarak tüm seçilmiş arkadaşlarımızla Bolu'da yaşayan tüm vatandaşlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

ŞU ANA KADAR ASKERİ BİR ANAYASA İLE İDARE EDİLDİK

Bolu Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği ziyaretinden sonra AK Parti teşkilatının ikinci durağı Bolu Ticaret ve Sanayi Odası oldu. Bolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Emin Semercioğlu ile bir araya gelen heyet, anayasa değişikliği hakkında Bolu TSO yönetimini bilgilendirdiler. Ziyarette bir konuşma yapan AKP İl Başkanı Ali Ercoşkun, “Son günlerde ülkenin en önemli gündem maddesi olan anayasa değişiklik paketi ile ilgili ziyarette bulunuyoruz. Türkiye için 12 Eylül'de gerçekleşecek olan referandum çok büyük bir öneme sahip. 12 Eylül 1980'den sonra askeri bir anayasa ile şu ana kadar idare edildik ve bu geçen süreçte aslında toplumun her kesimi anayasanın değişmesi gerektiğine ve sivil anayasa oluşmasının gerekli olduğunu ifade ediyorlardı ve şu ana kadar da bu anayasanın yaklaşık 80 maddesinde değişiklik oldu. Bugüne kadarki en köklü değişiklik ve gerçek bir sivil anayasaya geçişle alakalı da en önemli köprüyü oluşturabilecek şu anki anayasa değişiklik paketi, TBMM tarafından hepimizin de izlediği gibi gece gündüz çalışılarak geçirildi ve ondan sonraki süreçte 12 Eylül'de bir referandum yapılması noktasına kadar geldi. Biz bu süreçte bütün teşkilatlarımızla birlikte milletvekillerimiz, ilçe başkanlığı, il genel meclisi üyeleri, seçilmiş arkadaşlarımızla birlikte bu paketle ilgili soruları ve cevapları olabildiği kadar sivil toplum örgütleri ile paylaşıp, zihinlerde kalan soruları cevaplandırmak istiyoruz. Bu anlamda da en önemli yapı taşlarımız sivil toplum örgütlerimizdir” dedi. AK Parti heyeti son olarak S.S. Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ni ziyaret etti.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.