RUHSATSIZ KÜMESLERE GENİŞLETME İZNİ!

RUHSATSIZ KÜMESLERE GENİŞLETME İZNİ!

Temmuz ayı İl Genel Meclisi'nde yapılan toplantıda ilginç bir karar alındı. İmar ve Bayındırlık Komisyonu'nda hazırlanan raporda, ruhsat sorunu çözülemeyen tavuk kümeslerine genişletme izni verildi.

Geçen ay yapılan İl Genel Meclisi toplantısında İmar ve Bayındırlık Komisyonu'na Bolu İli Çevre Düzeni Planı'nda belli değişikliklerin yapılması ile ilgili rapor sunuldu. Teklif edilen raporun kapsamında,köylerin yerleşik alanları dışında kalan tarım arazilerinde yapılacak tarımsal amaçlı yapıların inşaat alanlarıyla ilgili durum,geçtiğimiz gün gerçekleşen İl Genel Meclisi toplantısında görüşüldü. Daha önce tarımsal arazilerde yüzde 30 oranında verilen yapılaşma izni, yüzde 40'a çıkartıldı. Alınan karar özellikle kanatlı hayvan sektöründe çalışma yapan kümesleri ilgilendiriyor.

ŞAŞKINLIK YARATTI

Yasal izinleri alınmadan yapılan ve neredeyse tamamı ruhsatsız olan tavuk kümeslerinin ruhsat sorununun çözümlenmesi için İl Genel Meclisi tarafından geçtiğimiz aylarda çalışma başlatılmıştı, ancak herhangi bir sonuç alınamamıştı. Ruhsat sorunu çözümlenemeyen kümeslerin yüzde 10 oranında yapılaşma izninin arttırılması ise şaşkınlık yarattı. Alınan kararın ilerleyen günlerde ne tip sorunların oluşmasına yol açacağı ise bilinmiyor.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.