Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun umutlu;"Metin’in girişimi olumlu"

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun umutlu;"Metin’in girişimi olumlu"

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun'dan, AKP İl Başkanı Fatih Metin'in başlatmayı düşündüğü Ortak Akıl Hareketine olumlu yaklaşım geldi. Bolu'nun menfaatine olacak her türlü girişimi destekleyeceklerinin altını çizen Uzun;

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun'dan, AKP İl Başkanı Fatih Metin'in başlatmayı düşündüğü Ortak Akıl Hareketine olumlu yaklaşım geldi. Bolu'nun menfaatine olacak her türlü girişimi destekleyeceklerinin altını çizen Uzun; “Mevcut İl Başkanı Metin'in bu girişimini faydalı buluyorum” dedi.

Ortak akıl, ortak sorun, ortak çözüm. Fatih Metin'in başlatacağı girişim CHP kanadında çok da olumlu şekilde karşılanmazken, Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun net bir açıklama ile Bolu'nun yararına olabilecek her türlü girişimin içinde olacaklarını söyledi. AKP İl Başkanı Fatih Metin'in başlatmayı düşündüğü ve tüm siyasi partileri, Bolu'nun gelişmesini sağlayacak kazanımlara ortak etme girişimi olarak değerlendirilebilecek projesine olumlu baktığını söyleyen Uzun şunları kaydetti; “Fatih Metin'in “Ortak Akıl Hareketini” faydalı buluyorum. Fakat sadece tüm siyasi parti il başkanları değil, tüm dernekler, sivil toplum kuruluşları olarak genişletilerek yapılmasını dileriz. Ve biz Saadet Partisi olarak Bolu'nun menfaatine olacak her türlü çalışmada ortak paydada bir araya geliriz. Ancak AKP'nin Avrupa Birliği, ABD, BOB uygulamaları derken yaptığı hataları da görüyoruz.”

ANCAK KOPUKLUĞU DEKLARE ETTİ

SP İl Başkanı Abdullah Uzun, Fatih Metin'in başlatacağı girişime olumlu yaklaşırken, AKP içinde yaşanan huzursuzluğun gün yüzüne çıktığına da dikkat çekti. Uzun, Metin'in bu önerisi ile parti içinde yaşanan kopukluğu da deklare ettiğini belirterek; “Ben bu oluşumda şu gerçeği görüyorum. AKP İl Başkanı Metin mevcut milletvekilleri ile yapamadığını il başkanları ile yap-maya çalışıyor. Saadet Partisi teşkilatı olarak, iyi düşünerek, olayları iyi niyetle analiz ederiz. Metin, milletvekilleri ile kongre döneminde yaşadığı olayları bırakmalı. Bolu'nun menfaatine olacak güzel bir olay içinde herkes olmalı. Teşkilatlar bir bütündür. Teşkilat başkanı ile milletvekilleri ve belediye başkanı arasında huzursuzluk olduğunu ortaya koyan bu durum, onun için bir sıkıntı yaratabilir. Çünkü içlerinde yaşadıkları sıkıntıyı bu önerisi ile Metin, deklare etmiş oldu” dedi.

METİN TARAFINI GÖSTERDİ

Fatih Metin'in bir Bolusever olduğunu vurgulayan Abdullah Uzun, Metin'in dile getirdiği dü-şüncesini ile tarafını da gösterdiğini söylediği açıklamasına şöyle devam etti; “Fatih Metin, çalışmaları hızlandırmak için il başkanları ile toplantılar zinciri yapmak istiyor. Bu Metin'in vakit kaybetmek istemediğini gösteriyor. Sayın Metin'e insan bazlı baktığımızda, değer verdiğimiz ve olumlu yaklaşımları olan bir insan. Bir Bolusever olarak düşüncesi ve uygulamaya koymayı istediği çalışma, güzel bir hareket olacak. Ayrıca İl Başkanı Fatih Metin bir ölçüde tarafını ve tercihini de belli ederek Bolu'ya hizmeti seçtiğini gösterdi.”

23.08.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.