Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun;"Seçilmişlerin vizyon ve ufuk sorunu var"

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun;"Seçilmişlerin vizyon ve ufuk sorunu var"

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun, Bolu'nun en önemli sorununun idareci noktasında bulunan seçilmişlerin vizyon sahibi olmadıklarını iddia ederek; “Yerel bazda da, genel bazda da, belediyeler bazında da seçilmişleri

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun, Bolu'nun en önemli sorununun idareci noktasında bulunan seçilmişlerin vizyon sahibi olmadıklarını iddia ederek; “Yerel bazda da, genel bazda da, belediyeler bazında da seçilmişlerin ufuk ve vizyon sorunu var” dedi.

“Bolu'nun en büyük sorunu ve çözümü noktasındaki düşüncelerini” sorduğumuz SP İl Başkanı Abdullah Uzun, görüşlerini Bolu Gündem ile paylaştı. Şimdiye kadar bu soruya yanıt veren siyasilerin hepsi de işsizliği en büyük sorun olarak görürken ve çözüm noktasında da hemen hemen aynı fikirde iken Uzun'dan, dikkat çekici bir yanıt geldi. Sorunları tespit dışında iktidar siyasilerini sert bir dille eleştiren Uzun, Bolu'nun yaşadığı sorunların nedeni olarak şu andaki seçilmişlerin vizyon ve ufuk sorununu öne sürerek; “Tek başına iktidarlar ve iktidarın belediyeleri, halkın sorunlarına çözüm bulmak için çalışmalarda büyük avantajdır. Ancak Saadet Partisi zamanında tek başına iktidar bile olunmadığı zamanlarda, Milli Görüş Belediyeciliği sayesinde çok büyük başarılara imza attı. Çorum, Kayseri, Ankara, Tokat'ta seçilen belediyeler büyük hizmetler verdiler. Tek başına iktidar olan bir partinin mensupları olarak hizmet beklemek hepimizin hakkı. Ancak, seçilmişlerin var olan ufuk ve vizyon sorunu Bolu'nun en büyük sorunu” diye konuştu.

YERİM DAR, OYNAYAMIYORUM DİYORLAR

İktidar siyasilerine sorduğumuz sorulardan aldığımız yanıtlarda ve “bürokratik işlemlerden şikayet” ilginç bir nokta olarak karşımıza çıkıyordu. Abdullah Uzun'un da dikkatini çeken bu durum hakkında ise şunları söyledi; “Hizmet yarışında bürokratik engellerin arkasına sığınmak doğru değil. Bürokratik oligarşiyi kaldıracak olan kanun ve yönetmeliklerdir. Onları değiştirecek olan da iktidar partisidir. Milletvekillerinin, 'Yerimiz dar, oynayamıyoruz' demeleri abesle iştigaldir.”

BEĞENMEDİKLERİ MUHALEFET GİBİ KONUŞMASINLAR

Bürokrasiden, işsizlikten muhalefet partilerinin ve halkın şikayetçi olduğunu ve bunu dile getirdiklerini söyleyen Abdullah Uzun; “İktidar siyasileri beğenmedikleri muhalefet gibi konuşmasınlar. İş yapmak için seçildiler. Bolu halkına hizmet için seçildiler. İşsizliğin sorun olduğu kesin. Lokal bazda kendi iş yerlerine işçi yerleştirmek işsizliğe çözüm değil. Köklü çözüm gerekiyor. İşsizliğe çare olacak, istihdam yaratacak yatırımların gelmesini sağlayacak Teşvik Yasasına Bolu dahil edilemedi. Elimizde tutabileceğimiz ve SP olarak onların ne yapabileceği konusunda söylenecek tek şey, Organize Sanayi Bölgesinde yapılacak olan genişleme planının bir an önce hayata geçirilmesidir. Eğer Organize Sanayi Bölgesinde gerekli olan düzenlemeler bir an önce yapılamazsa, bu girişim de sonuçsuz kalabilir” dedi.

07.06.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.