SABAHATTİN ÖZTÜRK'E VATANDAŞIN İLGİNÇ TALEBİ: 70 yaşındaki nineyi hamile mi bırakayım?

SABAHATTİN ÖZTÜRK'E VATANDAŞIN İLGİNÇ TALEBİ: 70 yaşındaki nineyi hamile mi bırakayım?

Dün gerçekleşen İl Genel Meclisi Toplantısı'nda Göynük Himmetoğlu Sağlık Evi'nin bakım ve onarımı için ödenek aktarılmasıyla ilgili gündem maddesi görüşüldü. Yapılan toplantıda konuyla ilgili söz alan CHP İl Genel Meclisi Üyesi Sabahattin Öztürk'ün yaptığı yorum,toplantıya damgasını vurdu.

Konuyla ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu'nda hazırlanan raporda, “Göynük ilçesi Himmetoğlu Sağlık Evi bakım ve onarımı için Göynük Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılmasıyla ilgili komisyonumuz çeşitli tarihlerde toplanarak gerekli çalışmaları yapmışlardır. İl Özel İdare 2010 yılı mali bütçesinden Sağlık İl Müdürlüğü kısmında bulunan 85 Bin TL'lik ödeneğin 30 Bin TL'sinin Göynük ilçesi Himmetoğlu Sağlık Evi bakım ve onarımında kullanılmak kaydı ile konu komisyonumuzca uygun mütalaa edilmiştir” ifadeleri yer aldı.

BU AKTARIMIN DOĞRU OLDUĞUNA KANAAT GETİRDİK

Konuyla ilgili konuşma yapan Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Hasan Uzunoğlu, “Bu 30 Bin TL'lik ödenek aktarımı Sağlık İl Müdürlüğü'nün talebi üzerine gerçekleştirilmiştir. Himmetoğlu'nda bulunan Sağlık Evi'nin bakım onarım çalışmalarının acil olduğu bildirildi. Müdürlüğümüzün de talebine bağlı olarak bu aktarımın doğru olduğuna kanaat getirdik” dedi.

BİZİM BOLU'DA MİLLETVEKİLİMİZ YOK MU?

CHP İl Genel Meclisi Üyesi Hakkı Fidan, “Biz Çobankaya'da aynı sıkıntının olduğunu dile getirdik. Bizim Çobankaya'da da 15002000 kişi yaşıyor. Göynük'le ilgili milletvekili söz veriyor oluyor. Bizim Bolu'da milletvekilimiz yok mu? Neden Çobankaya'nın sorunu göz ardı ediliyor” dedi. Fidan'ın yorumu ile ilgili İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu şu açıklamayı yaptı: “Göynük'te gerçekleşen talep bizim kendi içimizden gelen bir talep değildir. Bu konuda bir yanlış anlaşılma olmasın. Talep Sağlık Müdürlüğü'nden gelen bir talebin değerlendirilmesidir. Konu farklı şekilde ifade edilmeye çalışılmasın. Ayrıca şuraya yardım ediliyor da buraya yardım edilmiyor gibi bir düşünce kabul edilebilir bir düşünce değildir. Bizim Çobankaya'yı sizin söylediğiniz gibi öteleyebilmemiz önemsiz görmemiz mümkün değildir” diye konuştu.

ÖZTÜRK'ÜN YORUMU KAHKAHALARA NEDEN OLDU

Konuyla ilgili söz alan CHP İl Genel Meclisi Üyesi Sabahattin Öztürk yaptığı değerlendirmeyle meclis salonunu kahkahaya boğdu: “Çobankaya ile ilgili yaşanan sorunla ilgili Sağlık Müdürlüğü'ne dilekçe verdik ve bize çok enteresan bir cevap verdiler. Sağlık Müdürlüğü'nden cevap olarak bize gerekli bakımın yapılabilmesi için hamile bayan ya da bebek olması gerektiğini söylediler. Bize sunulan gerekçe bu. Yani orada yaşayan vatandaşta 'Ben 70 yaşındaki nineyi hamile mi bırakayım' diyor.”

Öztürk'e vatandaştan gelen ilginç talep İl Genel Meclisi üyeleri tarafından kahkahalarla karşılanırken, konuyla ilgili İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu “Sabahattin Bey yanlış ifadeler kullanıyorsunuz” dedi.

Göynük Himmetoğlu Sağlık Evi'nin bakım ve onarımı için hazırlanan Plan Bütçe Komisyonu Raporu oy birliği ile kabul edildi.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.