Sabri Şatıroğlu;"Huzursuzluklar umursanmıyor"

Sabri Şatıroğlu;"Huzursuzluklar umursanmıyor"

MHP Merkez İlçe Başkanı Sabri Şatıroğlu, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a sert çıktı. Şatıroğlu, bir süredir halk arasında büyük rahatsızlığa yol açan “güvercin biti” sorununa karşı Alaaddin Yılmaz’

MHP Merkez İlçe Başkanı Sabri Şatıroğlu, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a sert çıktı. Şatıroğlu, bir süredir halk arasında büyük rahatsızlığa yol açan “güvercin biti” sorununa karşı Alaaddin Yılmaz’ın tavrını eleştirerek, “Bolu halkının huzursuzluğunu umursamadan yaptığı yolların önünde pozlar veriyor” dedi.

Sabri Şatıroğlu, genişletilen ve açılan yolların şehircilik açısından can damarları olduğunu belirterek, diğer sorunlara duyarsızlığından yakındı. Şatıroğlu; “Belediye Başkanımızın “çağdaş şehircilik, o şehrin yollarının genişliği ile belli olur” sözünden açılan yollar, 10-15 metre genişliğinden 2-3 metreye daralan yollar, bu arada yolun ortasına çakılı kazıklar, ortada kalan ağaçlar her an bir kazaya davetiye çıkarır bir hal almıştır. Yol elbette bir ülkenin, şehrin ve köyün can damarıdır. Yapılması da şarttır. Sayın Başkan halkın sağlığını ilgilendiren sağlıklı, huzurlu yaşamı ile ilgili güvercin biti “üvez” gibi isimlerle anılan uçkunla nasıl mücadele edeceği ile ilgili Bolu halkına cevabı, Bolu halkının huzursuzluğunu umursamadan “sinekler gelip geçicidir, biz kalıcı asfalt yollar yapıyoruz” diyor. Açılan yollarda misafirler gezdiriliyor, pozlar veriliyor. Bu yapılan yol ve asfaltlama çalışmaları Belediye’nin asli görevi değil midir? Bu çalışmaları başka bir kurum mu yapacaktır?”diye sordu.

ATAMALARA TEPKİ

AKP Bolu Belediye Meclisi’nin AKP’li üyesi Gürkan Yetkin’in “cemaat baskısı” iddialarına göndermelerde bulunarak, atamalara tepki gösteren Şatıroğlu; “AKP Bolu Belediye Meclisi’nden AKP’li bir üye partinin tabanını teşkil eden cemaatlerin hem Belediye üzerinde, hem de milletvekilleri üzerinde büyük baskı oluşturduklarını ifade ediyor. Belediye Meclisi’nde, Bolu’da Belediye Başkan Yardımcılığı yapacak bir insanımız yokmuş gibi, 1.Başkan Yardımcısı ithalinden sonra diğer başkan yardımcılarımız da kökez suyu iksiriyle Başkan yardımcılığına getiriliyor. Sanki, danışmanlığında çok başarılı çalışmalar yapmış, Bolu’yu teşviklerden yararlandırmış insanlarımıza iş, aş bulmuş, Bolumuz’u fabrikalarla donatan vekillerimizden birinin danışmanını Belediye Başkanımız kendine danışman yapıyor. Sanki, Başkan Yardımcısının ve danışmanının kariyer ve liyakatleriyle Bolu’nun imar ve gelişmesine, yollarımızın, çöplerimizin, park alanlarımızın ve şehircilik gelişimine çağ atlatacaklardır” şeklinde konuştu.

BOLU HALKI İCRAAT BEKLİYOR

Şatıroğlu, Milli Eğitim ve Sağlık kuruluşlarına yapılan atamalarına da tepki göstererek; “AKP iktidara geldikten sonra kurum ve kuruluşlardaki bürokratlar, daire müdürleri ve diğer personel, AKP iktidarının hızına yetişemeyince çoğu değiştirilip sendikada “finis”e çıkarak birer birer müdürlükleri ele geçirdiler. AKP iktidarı tarafından bir başka ile görevlendirilmiştir. Arkasında koskoca bir Milli Eğitim camiasını huzursuz, kırgın ve bezgin bir halde bırakmıştır.

Müdürün görevlendirmesinden önce kendisine yağcılık yapanlar, etrafında dönenler, gitmesinden dolayı şimdi bayram yapmaktadırlar. Yeni dönemde Milli Eğitim Müdürü bu tür insanları göz önüne almalıdır.

Özellikle sağlık kuruluşlarında yapılan değişiklikler, AKP iktidarının atama yapmadığı kuruluş kalmadı. Başarılı bir sağlık müdürünün alınmasından başlayarak Hastane Müdürü, Müdür Yardımcısı, Başhekim, Başhemşirelerin alınmalarıyla devam eden kıyım sonunda yerlerine ise, AKP’li Belediye Başkanına, Milletvekillerine yakınlıkları olan ve makam,mevki için her kılığa girenler, sendikaya üye olarak birer makam kapmışlardır. Bunun sonucu da ilimizdeki sağlık kuruluşlarının bu günkü hale gelmesine sebep olmuşlardır. Bu yapılan kıyım ve atamalarda da cemaatlerin baskısı mı var? Artık seçim vaatlerinden, doğalgazla gelen temiz havayı, sağlıklı, ucuz suyu, kent pazarı kompleksi ve buraya kolay geçiş yapacak yürüyen merdivenler, spor komplekslerinden Bolu halkı icraat bekliyor. Ama bunların hayata geçirileceğinden de artık umutlarını kesmişlerdir. Üç yıllık süreç içerisinde bu vaatlerin boş olduğu ortaya çıkmıştır” dedi.

Şatıroğlu ayrıca; “Birçok değerlerini ve teşviklerini kaybeden Bolumuz’un kaynak sularına sahip çıkılmasını da yetkililerden istiyoruz. Özelleşen Orüs’ün ise hala kalifiyeli işçi bulunamaması sebebiyle faaliyete geçemediği gibi, komik bir açıklamayı Bolu ve Karacasu halkı tebessümle izlemektedir.”

26.08.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.