Sadece ‘hoş geldiniz’ diyebildi...

Sadece ‘hoş geldiniz’ diyebildi...

Dün Tabipler Odası'nda yapılan toplantıda, hüzün vardı. Çünkü gün Tabipler Odası'nda, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Dr. Sedat Turgay ölümünün 2. yılında anıldı.

Tabipler Odası'nda gerçekleştirilen Sedat Turgay anmasına, Bolu-Düzce Tabipler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sedef Akdoğan, Sedat Turgay'ın eşi Hatice Turgay, Sedat Turgay'ın mesai arkadaşları ve çok sayıda seveni katıldı.

Tabipler Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen anmada, katılımcılara Sedat Turgay'ın hayatını anlatan bir belgesel gösterimi yapıldı. Gösterim esnasında Hatice Turgay gözyaşlarına boğuldu. Turgay'ı yakınları sakinleştirdi.

ÇOK GÜZEL İNSANLARI GERİDE BIRAKTI

Tabipler Odası Başkanı Sedef Akdoğan katılımcılara, Sedat Turgay ile ilgili yaptığı konuşmada, “Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum. Gerçekleştirdiğiniz bu katılım Sedat Bey'i yaşattığınızı gösteriyor. Yüreğinize sağlık. Elinize, ayağınıza sağlık. O çok güzel bir insandı ve anladığım kadarıyla da çok güzel insanları geride bıraktı. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

ONU HER GÜN BİRAZ DAHA FAZLA ÖZLÜYOR, YOKLUĞUNU DAHA DERİNDEN HİSSEDİYORUZ

Sedef Akdoğan'dan sonra Sedat Turgay'ın eşi Hatice Turgay konuşma yapmak için tekrar salona geldi. Yaşadığı üzüntü nedeni ile güçlükle ayakta durabilen Turgay konuşmasının başında, “Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum. Hepiniz hoş geldiniz” dedi ve daha fazla konuşamadı. Hatice Turgay'ın hazırladığı konuşma metninde şu ifadeler yer alıyordu: “Değerli eşim Sedat Turgay'ın aramızdan ayrılışının 2. yılı. Onu her gün biraz daha fazla özlüyor, yokluğunu daha derinden hissediyoruz. Mesleki yaşamı, başarıları, mütevazılığı, yardımseverliği ile ne kadar büyük izler bıraktığını görmek, bizlerin en büyük tesellisi.”

EŞİMİN KAYBINDAN SORUMLU OLAN KİŞİLERİN CEZALANDIRILMASI, BİZLER İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR

Hatice Turgay tarafından hazırlanan konuşma metninin devamında şu ifadeler yer aldı: “Eşimin kaybından sorumlu olan kişilerin cezalandırılması, bizler için büyük önem taşımaktadır. Yaşadığımız bu büyük haksızlık nedeni ile, başlattığımız hukuk mücadelemizde; adaletin yerine geleceği konusundaki inancımız ve kararlılığımız devam edecektir. Bu büyük acıyı bizimle paylaşan ve bu süreci kararlılıkla takip eden Bolu Düzce Tabipler Odası Başkanı Sedef Akdoğan'a, Türk Tabipler Birliği Yönetim Kurulu'na, avukatlarım Sayın Mustafa Güler, Sayın Ozan Çelikağ ve Sayın İsmet Ulaş'a ve sevgili dostlarıma şahsım, çocuklarım ve eşim Sedat Turgay adına teşekkür ediyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.