SAMİMİYETSİZ OLAN KENDİLERİDİR

SAMİMİYETSİZ OLAN KENDİLERİDİR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, geçtiğimiz günlerde bu güne kadar askeri darbelerin yapılmasına yol açan TSK İç Hizmet Kanununun 35. Maddesinin kaldırılmasına yönelik öneri vereceklerini açıkladı. Oran açıklamasında, AK Parti hakkında sert eleştirilerde bulundu. Oran, “Verilecek öneri ile AK Parti'nin samimi olup olmadığı ortaya çıkacaktır” dedi. AK Parti Milletvekili Fatih Metin, Umut Oran'ın açıklamalarına cevap vererek; “Kusura bakmasınlar. Samimiyetsiz olan kendileridir."

Fatih Metin yaptığı açıklamada, “Samimiyet konusunda en son söz söyleyecek parti Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Bizi samimiyet testine tutacak siyasi çapları yoktur. Anayasa Değişikliği ile ilgili yaşanan süreçte kendi milletvekillerine güvenmediler, mecliste oylamaya sokmadılar. Millete güvenmediler Anayasa Mahkemesi'ne gittiler. Şimdi de çıkmışlar hiç utanmadan sıkılmadan kalkmışlar bizden samimiyetimizi sorguluyorlar. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Bizim bu konudaki samimiyetimizi vatandaşımız çok iyi biliyor ve çok iyi de değerlendiriyor” dedi.

KUSURA BAKMASINLAR

Metin sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Anayasa Değişikliği konusunda dün ne dediysek, demokrasi konusunda insan hakları, temel hak hürriyetlerin genişletilmesi konusunda her alanda düşüncelerimizi istikrarlı bir biçimde ifade ettik, hayata geçirdik. Dolayısıyla bu konu da bu şekilde değerlendirilmelidir. Sen çık bu gün milletimizin iradesiyle gelmiş milletvekiline ket vur. Sonra da git referandum olmasın diye Anayasa Mahkemesi'ne iptal davası aç, sonra da kalk samimiyetten bahset. Kusura bakmasınlar. Samimiyetsiz olan kendileridir. "

HEMEN KIVIRIYORLAR

Metin açıklamasının sonunda, “35. madde ile ilgili bir kelime dahi açıklama yapmamış. Lafı her zamanki gibi tipik CHP'li siyasetçi tavrı gibi lafı dolaştırmış dolaştırmış bırakmış. 35. Maddeyi hani kaldırıyorlardı? Hemen kıvırıyorlar. Son dönemde Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan olmasından sonra bu tavır ortaya çıktı. Bu gün söylediklerini yarın inkâr etmeye başladılar. Akşam söylüyorlar, sabah inkâr ediyorlar. Bu nedenle bu beyanları kabul etmemiz ve ciddiye alabilmemiz mümkün değildir” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.