Sanal alemden dipnotlar-33

             17.01.2005

SİGARANIN DAYANILMAZ FAYDALARI:

Sigara içeni köpek ısırmaz

Çünkü yanında baston taşır!

Evine hırsız girmez

Çünkü sabahlara kadar öksürür!

Üzerine sinek konmaz

Çünkü buram buram nikotin kokar

Fazla yorulmaz

Çünkü yorulunca tıkanacağını bilir

Yürümek için zorlanmaz

Çünkü tekerlekli iskemlede gezdirilir

İhtiyarlamaz

Çünkü genç yaşlarda sevdiklerine kavuşur

Sigara içenlerin ayrıca:

Yüzlerine renk gelir

Çünkü dişleri ve bıyıkları sapsarı olur

Vücutları bir kuş gibi hafifler

Çünkü ileri dönemdeki dolaşım bozukluğundan ötürü önce parmakları, sonra da el ve ayakları kesilir..

En Çok Söylenen Yalanlar

Ben zaten anlamıştım... Önemli olan ruh güzelliği canım... Senden başka kimseyi sevmedim... Aaaa. Hoşgeldin. Ben de şimdi sana geliyordum... Abi İş Yarın tamam... Öğle tatili yapmıyoruz... Şimdi ben de seni arayacaktım... Orijinal yedek parçası... Telefon şehirler arasına kapalı abi be... Burada torpil geçmez kardeşim... Valla girilmez levhasını görmedim memur bey... Yemeğe kalsaydınız... Çok üzüldüm... Her bedene uyar abla... Davetliydik ama gitmedik... Kızımızı ne doktorlar ne mühendisler istedi... Herkese eşit zam yapıldı... Hatırası var... Sen herşeyin en iyisine layıksın... Biz sadece arkadaşız... O benim ağabeyim gibiydi... Ben zaten böyle olacağını, biliyordum... Emrin olur... Arkasından değil, burada olsun yüzüne de söylerim... Bilsem söylemez miyim??? Ayıp ettin valla kimseye söylemem... Kolay gelsin herkese... Aradım valla yoktun... Kusura bakma güzelim, bizde de hiç bozuk Kalmadı... Yolda lastik patladı... Çok kolay bir ders. Ben hep 100 alırdım... Baba, bu dönem kitaplar çok tuttu... Yedi göbekten İstanbul'luyuz... Üç saatte Ankara'ya indik... Çok yakın ahbabım olur... Elimizde büyüdü. Orada durumunu toparlamış. Paraya para demiyormuş. Paranın ne önemi var muhim olan insanlık... Abi sen kapat, ben hemen arıyorum... Çocuğu gönderdim bile, birazdan sende... İmkansız, daha ucuza bulamazsınız... Şimdi seni düşünüyordum... Makina bozuk. (Resmi daire fotokopicisi)... Giyince açılır, merak etmeyin... Seni sevdiğim için yapıyorum bunları...

Minibüs yazıları

Gözlerin var ya... Benim olacaksın delikanlıca... Gidişine kızlar, duruşuna yollar hasta... Rampaların ustasıyım gözlerinin hastasıyım... Önünü görmeden sollama, eve acı haber yollama... Sollama beni, sollarım seni! Hadi, hayırlı yolculuklar abi... Kuzu kurdun, yol Ford'un... Gözerin güzel ama bakmasını bilmiyorsun... Aşıksan vur saza, şoförsen bas gaza!.. Dünya dikenli bir hayat, sevenlerde mi kabahat?!.. Çilemse çekerim, kaderimse gülerim... Alırsın Ford, olursun Lord... Istedim vermediler; sen şöförsün dediler!.. Rampanın atmacası gas, fren, şanzıman halin duman... Aşk çekenin yol gidenin!.. Yaklaşma toz olursun, geçme pişman olursun... Uzaktan seveceğim, senin haberin olmayacak... Sollama beni, mahcup ederim seni!.. Tekrakibimiz, Türk Hava Yolları... Dünya delikanlı olsaydı yuvarlak olmazdı... Bir sabah uykusuna doyamadım, bir de sana... Bana öyle melun melun bakma güzelim, biliyorum birazdan sen de ineceksin!...Haftanın Fıkrası

İki deli bir gün deliler hastanesinden kaçmışlar. Kimse bu delileri bulamamış. Doktorlar ümitlerini kestikleri an deliler çıkagelmiş. Doktorlar hayretle “niye geldiniz?” demişler..

Deliler: - “Yarın kaçacağız da, onun provasını yaptık.”

* * *

Temel otobanda köklemiş gazı, gidiyor... Bakmış bir tabela: “YAVAŞ 80 km” Hızını o an 80'e indirmiş Temel. Az sonra bir tabela daha: “YAVAŞ 60 km” Temel 60'a inmiş. Merakla giderken yeniden bir tabela: “YAVAŞ 40”

- “Yolda çalışma var galiba!” deyip 40'a düşürmüş hızını. Epeyce sonra yine bir tabela: “YAVAŞ 15 km” Talimata uyarak 15 km.'ye düşmüş Temel. Yolun en sağından tıngır mıngır gidiyor. Ama meraktan da çatlayacak. Uflaya puflaya bir saat daha gittikten sonra yeni bir tabela görmüş: “YAVAŞ'A HOŞ GELDİNİZ, NÜFUS: 2500”

Bu yazı toplam 1231 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.