Sanal Alemden Dİpnotlar-45

            30.05.2005

Irkların faydaları

Fransız olmanın faydaları:

1. Geceyarısı TRT 2'de yayınlanan filmleri seyrederken altyazıları okumanız gerekmez.2. Kendi nükleer silahlarınızı başka ülkelerde denersiniz.3. Salyangoz ve kurbağa yiyebilirsiniz. 4. Kadınlar konuşmanıza bayılır. 5. Çirkin olsanız da sinema yıldızı olabilirsiniz.

İngiliz olmanın faydaları:

1. Sıcak bira. 2. Wimbledon. 3. Geçmişte yaşayarak hala imparatorluk olduğunuzu düşünebilirsiniz. 4. Haftada bir kere banyo yaparsınız. 5. Madde dörde göre iç çamaşırı değiştirirsiniz.·

Avustralyalı olmanın faydaları:

1. Büyük dedenizin dünyanın hiçbir ülkesinin kabul etmediği elikanlı bir cani olduğunu bilirsiniz. 2. Soğuk bira içersiniz. 3. Plajda soğuk bira içersiniz. 4. Evde soğuk bira içersiniz. 5. Timsahları seyrederken soğuk bira içersiniz.

Hintli olmanın faydaları:

1. Harika bir İngilizce. 2. Sabahtan akşama meditasyon. 3. Evde dolaşan maymunlar. 4. İneklerin bolluğu 5. Kamasutra.

Alman olmanın faydaları:

1. Her işinizi Türklere yaptırırsınız. 2. Türklere "Merak etmeyin sizi Avrupa'ya alacağız" dersiniz. 3. Sıkılınca Türklerin evlerini yakarsınız. 4. Tarihinizden bahsetmezsiniz. 5. Çok sıkışınca "Suçluyum" dersiniz.

İspanyol olmanın faydaları:

1. Amerikayı kılıçtan geçirmekle övünürsünüz. 2. Sahilleriniz Almanlar ve İngilizler tarafından işgal edilmiştir. 3. Gerisini zaten Araplar işgal etmişlerdir. 4. Sokakta boğalar koşar. 5. Kadınları etkilemek için dar pantolon giymek zorundasınız.

TÜRK OLMANIN FAYDALARI:

1. İçten ve dıştan bütün saldırılara, enflasyona, trafik canavarına, komşularına, Avrupa'ya ve bütün dünyaya rağmen asırlardır ayakta kalarak doğal seleksiyonun yarattığı en güçlü millete ait olmanın tadını çıkartırsınız... 2. Bütün dünyanın kaos olarak tanımladığı durumlarda kendinizi evinizde hisseder, huzur içinde yaşarsınız... 3. Dünyanın en güzel plajlarında, dünyanın en güzel manzaralarına karşı denize girer, bununla da kalmaz denizde, kuyuda soğutulmuş karpuz yersiniz. Hatta akşama rakı, yanında meze istersiniz... 4. Radyo dinlerken duyduğunuz bir parçayla kaderinize küser,ağlamaklı olur, ondan sonraki parçayı duyar kalkar fıkır fıkır oynarsınız... 5. Her sabah vatanı kurtarmak üzere yeni bir senaryo ile uyanır, bugünün işini yarına bırakarak yatarsınız.

İsmin böylesi...

*Maşallah Akgün

*Kibar Zorba

*Satılmış Portakal

*Mukaddes Çalişye

*Hakkı Kısaadam

*Kurtiş Şişko

*Sanayi Horoz

*Cömert Varlık

*Hacı Sırkıntı

*Ümit Var

*Bahtiyar Kızkaçıran

*Öznur Palavracı

*İncil Tevrat

*İnsaf Yıldırım

*Hayati Kopya

*Muhlis Dünyagülmez

*Satılmış Dönekoğlu

*Dişhekimi Oya Bilir

*Gülhanım Ellergezer

*Oktay Dolmasever

*Edenbulur Yılmaz

*Sakın Zeytin

*Kibar Deli

*Abdülhalim Pırasa

*Cevdet Becerir

*Demir Gümüş

*Demir Çelik

Fıkralar

Yılan

İki laz yılan olan Temel'le İdris yolda gidiyorlarmış. Birden Temel İdris'e dönüp: "Ula İdris biz zehirli miydik yoksa zehirsiz mu?" diye sormus. İdris şaşırmış "Ula ne oldu gene" demiş. Temel de: "Ula biraz once dilimi ısırdım da" demiş...

Aslan

Bir gün Temel ve Dursun ormanda kamp kurmuşlar. Bir sabah bir aslanın kükreme sesiyle uyanmışlar.Temel hemen spor ayakkabılarını giymiş, bağlarını bağlarken Dursun, "Ula Temel ne bu telaş aslanı geçebileceğini mi duşunisin?" deyince Temel, "Ula SENİ GEÇSEM YETER" demiş.

Gül Kokayı

Cenevre tarım konferansında katılımcıların her biri yaptıkları çalışmaları ve sonuçta gerçekleştirdikleri verim artışını anlatıyormuş sıra Temel`e gelince: "Kuru fasülyeye gül aşuladuk" demiş. "Peki bunu niye yaptınız?" "Yellenince gül kokayi"

Bu yazı toplam 1233 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.