ŞATIROĞLU’NDAN GÜZ’E CEVAP GECİKMEDİ; AKP’yi tarif etmiş

ŞATIROĞLU’NDAN GÜZ’E CEVAP GECİKMEDİ; AKP’yi tarif etmiş

MHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Sabri Şatıroğlu, açıklama yaparak, AKP Bolu İl Başkanı Mehmet Emin Güz'ün geçtiğimiz Pazar günü AKP'nin İl Danışma Meclisi Toplantısında, MHP için söylediği sözlere yanıt verdi.

MHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Sabri Şatıroğlu, açıklama yaparak, AKP Bolu İl Başkanı Mehmet Emin Güz'ün geçtiğimiz Pazar günü AKP'nin İl Danışma Meclisi Toplantısında, MHP için söylediği sözlere yanıt verdi.

AKP Bolu İl Başkanı Mehmet Emin Güz, Pazar günü yapılan toplantıda MHP'ye yüklenmiş, MHP'nin cumhurbaşkanlığı seçimi ve türban meselelerinde önce doğru bir tavır aldığı, sonra ise zoru görünce türlü bahanelerle çark ettiği, 301'inci maddeye dayanarak etnik milliyetçi propaganda yaptığı gibi ifadeler kullanmıştı. Güz, ayrıca yine MHP'ye yönelik olarak “Sizin yaptığınız milliyetçilik mi?” demişti.

'Muhalefeti, medyayı ve yargıyı suçluyorlar'

Güz'ün bu açıklamalarına MHP Bolu yönetiminden cevap gecikmedi. Merkez İlçe Başkanı Sabri Şatıroğlu, “AKP sözcüleri çeşitli toplantı ve kongreler yaparak bir taraftan mazlumu oynuyor, diğer taraftan ellerindeki iktidar gücünü bir tehdit unsuru olarak kullanıyorlar” dedi. AKP'nin meydana gelen bütün olumsuzluklardan muhalefet partilerini, medyayı ve yargıyı suçlu bulduğunu ifade eden Şatıroğlu, “Kendilerinin hiç suçu yok. Zannedersiniz ki bu ülkeyi altı yıldır başkaları yönetiyor” şeklinde konuştu.

'MHP ülkeyi krizden kurtardı'

Sabri Şatıroğlu, MHP'nin cumhurbaşkanlığı seçiminde genel kurula giderek ülkeyi bir krizden kurtardığını, başörtüsü sorununda ise uzlaşmacı bir tavır ortaya koyarak ülkeyi son yirmi yılın gerginliğinden ve istismarından kurtardığını kaydetti. MHP için ülke ve millet menfaatlerinden daha üstün bir şey olmadığını söyleyen Şatıroğlu, “MHP için 'Önce Ülkem' vazgeçilmez bir düsturdur. Oysa AKP için, parti ve parti menfaatlerinden önce hiçbir şeyin olamayacağını hazin örnekleriyle gördük” dedi.

'301'e karşı direneceğiz'

Şatıroğlu, MHP'nin 301'inci maddede yapılan değişikliğin sonuna kadar karşısında duracağını ve yasal her türlü direnci göstereceğini de kaydetti.

M. Emin Güz'ün MHP'nin CHP ile kol kola girdiği açıklamalarına da ithafen “MHP kimsenin koluna girmemiştir. Türk milliyetçileri her zaman bu ülkenin ve milletin her türlü değer ve kutsalların sahibi olmuş, gelişmesi ve gelecek kuşaklara intikali için her türlü görev sorumluluğu büyük bir onur ve gururla yerine getirmiştir. Milliyetçiler, ülkücüler güçlüklerden, zorluklardan korkmazlar, yılmazlar. Bilirler ki yufka yüreklerle güçlükler aşılmaz. Kutsadıkları değerler adına canlarını feda ederler” şeklinde konuştu.

'MHP gücünü milletten alır'

Şatıroğlu, M. Emin Güz'e yönelik olarak; “AKP sözcüsü, MHP'nin sonunun bir siyasi partinin sonu gibi olacağını kehanet etmiş. Bu sözcü sanırım AKP'yi tarif etmiş olmalı” dedi.

MHP'nin gücünü milletten alan ve millete hizmet etmeyi Hakka hizmet sayan, milli değerlere sahip çıkan, milletin değerlendirmesine saygı duyan bir parti olduğunu da sözlerine ekleyen Sabri Şatıroğlu, açıklamalarını MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin “Ne Türklüğümüzden vazgeçeriz ne de Müslümanlığımızdan cayarız” sözleriyle bitirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.