Saygıyla

Saygıyla

Bugün Bolumuz'un Babası, Hayırsever İnsan İzzet Baysal'ın aramızdan ayrılışının 8'nci yıldönümü. Yaşam felsefesini bıraktığı eserlerde yaşatmaya devam eden İzzet Baba'nın kalplerdeki sevgisi daim olacak. O'nu saygıyla anıyoruz.

Bugün Bolumuz'un Babası, Hayırsever İnsan İzzet Baysal'ın aramızdan ayrılışının 8'nci yıldönümü. Yaşam felsefesini bıraktığı eserlerde yaşatmaya devam eden İzzet Baba'nın kalplerdeki sevgisi daim olacak. O'nu saygıyla anıyoruz.

5 Mart 2000 tarihinde hayata gözlerini kapatan ve arkasında üzgün bir kent bırakan İzzet Baysal, eserleri ve yaşam felsefesi ile hep içimizde.

O, halkın ve gençlerin bakışlarında hissettiği sevginin tüm yaptıklarına bedel olduğunu belirterek, sunduğu imkanları dürüst ve gayretli çalışmaya, tasarruflu ve sebatkar olmaya borçlu olduğunu da vurgulamıştı sağlığında.

Bugün, bir kent için, bir kentte yaşayan 7'den 70'e herkes için, gerekebilecek her imkanı o kente kazandıran Hayırsever İnsan İzzet Baysal için, herkes biraraya gelecek.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kampüsü'ndeki mezarı başında anılacak İzzet Baysal, saygıyla, sevgiyle ve minnetle. Mekanın cennet, ruhun şad olsun İzzet Baba. Seni saygıyla anıyoruz.

İzzet Baba ölümünün 8. yılında anılacak

Bugün saat 13.30'da Belediye tarafından Belediye Meydanı, Anıtpark, Meslek Yüksekokulu ve Kalıcı Konutlar Deprem Anıtı önünden kampüse araç kaldırılacak. Saat 14.00'da anıtmezar programı düzenlenecek. Programda A.İ.B.Ü. Prof. Dr. Atilla Kılıç, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Vali Ali Serindağ konuşma yapacak.

Konuşmaların ardından Bolu Müftüsü Yaşar Yaprak tarafından hatim duası okunacak.

İzzet Baysal için konferanslar verilecek

Konuşmalar ve hatim duasının ardından İzzet Baysal Tıp Fakültesi Morfoloji Binası konferans salonunda salon programı düzenlenecek. Konuşmalardan önce İzzet Baysal Vakfı tarafından Uluslar arası Yayın Yapan Öğretim Elemanlarına ödül töreni yapılacak. Ödül töreninden sonra İzzet Baysal'ı anlatan bir konferans düzenlenecek.

Ahmet Baysal, Vakfı anlatacak

Konferansta eski Bolu Valisi ve eski Emniyet Müdürü Gökhan Aydıner, “İzzet Baysal'la Yaşadıklarım” başlığıyla anılarını anlatacak. Daha sonra ise “Halkın Dilinden İzzet Baysal”, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal tarafından “Vakfın Dünü, Bugünü ve Yarını” başlıklı konuşmalar yapılacak.

Vakıf çalışmalarıyla ilgili sunumun da yapılacağı programda, Mimar Erdal Sorgucu tarafından Karacasu'da yapımı planlanan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Projesi'nin sunumu gerçekleştirilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.