Nadir Garipoğlu

Nadir Garipoğlu

Sayın Milletvekilleri, top sizde

            15.06.2005

İnşaatı devam eden Hükümet Konağı’ndan söz ediyorum.

Yapı tam gaz sürüyor, bu hızı ancak parasızlık kesebilir. Hızın kesilmemesi ve bu mezbeleliğin Aralık ayına kadar ortadan kaldırılabilmesi için milletvekillerimize, siyasilerimize iş düşüyor.

Hazineden Bolu Özel İdaresi’ne para aktarılması lazım.

Top sizde sayın milletvekilleri, Maliye’den koparın bu parayı, inşaatın yüz akıyla bitirilmesine vesile olun, Bolu'da çalımınızı satın sizi alkışlayalım.

Türlü sıkıntılardan ve dedikodulardan sonra sağlıklı bir ihale yapılarak Hükümet Konağı inşaatına başlandı. Müteahhidin iyi niyetli çalıştığını görüyorum, daha kendisiyle tanışmadım ama tanışacağım. Bolu’daki Mimar kardeşlerimle birlikte bu işe verdiğim emeğin ve kavganın önemini müteahhide iyice bir anlatmak istiyorum.

Şantiyede Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü'nün görevlendirdiği İnşaat Mühendisi Mustafa Küçük neredeyse 24 saat inşaatın başında. Bu arada Şube Müdürü İnşaat Mühendisi kardeşim Mustafa Gürdal da işin içinde kendilerini bu inşaatın bitirilmesine adamışlar.

Teknik konularda İstanbul Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden de teknik destek alıyorlar. Yani teknik konuda inşaatın bitirilmesi için sorun yok.

Kastamonu'da ikizi olan bu Hükümet Konağı inşaatı hem hükümetimizin, hem de Valiliğimizin ve de bütün Bolu'nun prestiji oldu.

Ne yapıp edip bu binanın 2005 yılı sonunda bitirilmesi gerekiyor.

Müteahhide hiçbir bahane hakkı vermemek için para lazım. Teknik kısım tamam, Bolu Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü kadroları işin hassasiyetini binaen inşaat üzerine titizleniyorlar.

Şu anda 1.2 trilyon civarında inşaata ayrılan para mevcut. İşin tamamı KDV'si ile 4 trilyon civarında. Bu yıl Hazine’den mutlaka kuvvetli bir para aktarılması lazım. Bu görev kime düşüyor? Elbette ki sayın milletvekillerimize. Sayın Mehmet Güner'e, Sayın Metin Yılmaz'a ve Sayın Yüksel Coşkunyürek'e ve de AKP iktidarına.

Buradan sesleniyorum; bu iş ya bitecek ya bitecek.

Bu parayı temin edebilecek kabiliyette ve güçtesiniz.

Şunu hiçbir zaman unutmayalım ki; bütün Bolu halkının ve hatta köyde yaşayan vatandaşlarımızın da, mimarların da gözü kulağı bu inşaatın üstünde.

Eğer bu müteahhit işi zamanında bitirip teslim ederse alkışlanır, sevilir, takdir edilir her yerde korunup kollanır.

Aksi zuhur ederse...düşünmek bile istemiyorum.

Bu yazı toplam 1276 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.