Seçim heyecanı devam ediyor

Seçim heyecanı devam ediyor

İzzet Baysal Şükran Günleri Kültür, Sanat ve Turizm Festivali nedeniyle mola verilen siyasi hareketlilik dün tüm hızıyla sürdü. Dört siyasi partiden yedi isim, aday adaylıklarını düzenledikleri toplantılarla duyurdular.

İzzet Baysal Şükran Günleri Kültür, Sanat ve Turizm Festivali nedeniyle mola verilen siyasi hareketlilik dün tüm hızıyla sürdü. Dört siyasi partiden yedi isim, aday adaylıklarını düzenledikleri toplantılarla duyurdular.

Milletvekili aday adayları, İzzet Baysal Şükran Günleri Kültür, Sanat ve Turizm Festivali nedeniyle üç günlüğüne ara verdikleri açıklamalarını dün sürdürdüler. Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Niyazi Sevinç, Yeni Demokrat Parti'den Fikret Erkılınç, Milliyetçi Hareket Partisi'nden Mehmet Başaran ve Saadet Partisi'nden dört isim, Yeter Yıldız Cebecioğlu, Abdullah Abat, İbrahim Ozan, İlhan Üremiş aday adaylıklarını duyurdular.

SEVİNÇ; "GURURLUYUZ”

Parti binasında yaptığı basın toplantısıyla milletvekili aday adaylığını açıklayan AKP Eski Gerede İlçe Başkanı Niyazi Sevinç, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Sevinç; “Bu ülkenin başında vefakar, cefakar Başbakanımız varken, bizler onun takım arkadaşları olarak ona destek vermek ve bu fedakarlığını kendi şehrimizde de göstermek durumundayız. Biz Bolu'da ve ilçelerinde partimizin çalışmalarıyla ilkeli bir siyaseti gerçekleştirdik ve bundan gurur duyuyoruz” dedi.

ERKILINÇ; “BOLU SEVDASI BENİ SİYASETE SOKTU”

Eski taksim Otelcilik Genel Müdürü Fikret Erkılınç, Yeni Demokrat Partiden aday adaylığını açıklayan isimlerden oldu. Erkılınç, kendisini siyasete sokan ve aday adaylığı kararını aldıran en büyük etkenin Bolu sevdası olduğunu belirterek; “Daha önceki seçimlerde de adaylığımı koymak istedim ancak, maalesef olmadı. Ama aday arkadaşlarıma destek oldum. Bugün Fikret Erkılınç, yarın bir başkası, kim olursa olsun Bolu'ya hizmet verecek herkese koşulsuz olarak destek olurum. Hayatımın hiçbir döneminde kimseye ayrıcalıklı davranmadım. Hangi siyasi partiye üye olursa olsun, Bolu'ya hizmet verecek herkesin yanındayım. Bolu işlenmenmiş bir İsviçre. Eski bir turizm danışmanı olarak, Bolu'nun kapasitesini biliyorum. Ve bu yolla arttırılacak istihdamın öneminin farkındayım. Partiler hizmet etme aracıdır” diye konuştu. Erkılınç, çöp uygulamasını da eleştirerek belediyeye yüklendi.

BAŞARAN; “AKP MAĞDUR  ROLÜ OYNAYACAK”

Seyit Mehmet Başaran, MHP'den milletvekili aday adaylığını parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı ve AKP iktidarını eleştirdi. Başaran, AKP'nin cumhurbaşkanını seçebilecek durumdayken, sırf mağdur rolü oynamak için dindarlar itilip kakılıyor edebiyatına başvurduğunu iddia etti.

SP'DEN 4 ADAY BİRDEN

Saadet Partisi, il binasındaki toplantı ise tam dört adayın ortak açıklamasına sahne oldu. Yeter Yıldız Cebecioğlu, Abdullah Abat, İbrahim Ozan, İlhan Üremiş, Abdullah Uzun'la birlikte yaptıkları açıklamada, birlik beraberlik çağrısı yaparlarken, hizmet yarışında tüm aday adaylarına başarılar dilediler.

Uzun ayrıca, partisinden 20'ye yakın adayın çıkabileceğini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.