Nadir Garipoğlu

Nadir Garipoğlu

Seçime doğru

            10.03.2004

CHP il ve ilçe teşkilatı ile Belediye Başkanı Yüksel Ceylan, gazeteci ve köşe yazarlarıyla bir tanıtım toplantısı yaptı.

Bu toplantıda tek tek Belediye Meclis üyeleri kısaca özgeçmişleriyle kendilerini tanıttı.

Kamuoyu seçimlerde genellikle başkan adaylarını tanır, halbuki meclisin çok önemi vardır. Artık bu şehirde yaşayanlar olarak bizim bu önemin farkına varmalıyız.

Benim ilgimi çeken partilerin meclislerinde bulunan teknik elemanlar (mimar, müh.vs.) fikir üretebilecek kapasitedeki insanlar, kısacası Belediye Başkanı’nın parmağı olmayanlar. Bu açıdan bakarsak CHP listesi fena bir liste değil, çoğu tanıdığımız kaliteli insanlar.

Henüz diğer partilerin meclis üyelerini tanıma fırsatımız olmadı, onlar da Meclis üyelerini bir an önce tanıtırlarsa iyi olur düşüncesindeyim.

Yüksel Ceylan bu toplantıda seçildiği takdirde yapacağı işlerden söz etti.

Paşaköyü yolu ile kalıcı konutlar girişine köprülü kavşak, Mimarlar Odası’nın hazırladığı Anıtpark ve çevresi projesinin bir kısmı, (bu proje çok kapsamlı ve ciddi yatırımı, çalışmayı ve organizasyonu gerektiren bir proje. Bu projeye hükümet desteği şart. Bir de beni memnun eden en önemli husus ise neredeyse bütün adayların bu projeyi benimsemeleri ve uygulama istekleri.)

Bolu’nun nüfusunun 15-20 sene sonra ciddi boyutlarda artacağıdır. Şu andaki yapılaşmanın 3 katla sınırlı olması düşünülürse, ileride konut yapacak arsa sıkıntısı olacak. Kontrollü olarak kat sayısının bir miktar artırılması hakkında soruma Yüksel Ceylan’ın çok katı olmadığını müşahade ettim. Meclis ve Bayındırlık uygun gördüğü takdirde kat artırımı olabileceği görüşü hakim.

Bu mimar, mühendis ve müteahhitlerden daha çok halkımızı ilgilendiren bir husus.

Belediye Başkan adaylarının programlarını tam olarak öğrendiğimde yapacakları yatırımlar hakkında görüş ve tenkitlerimi geniş bir şekilde kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.

Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı’na Ödül

İstanbul Beylikdüzü’nde TUYAP tarafından düzenlenen EMİTT uluslararası turizm fuarında Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı stant birincisi oldu. Bolu köy pazarı adı altında oluşturulan stand Bolu ile ilgili broşürler, hediyelik ürünler, köy ekmeği, kızılcık tarhanası, bazlama, dağ çileği reçeli, uhut, Kıbrıscık pirinci, kamış pekmezi gibi ürünler ziyaretçilere ücretsiz dağıtıldı.

Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı yöneticilerinin dışında ilimizi temsilen hiçbir idarecinin gelmemesi garip karşılandı.

Yerel seçimlere o kadar odaklandık ki Bolu için yapılan pekçok güzel şeyleri görmezden geliyoruz. Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı’nın EMİTT uluslararası turizm fuarında aldığı en güzel stand ödülünün farkına bile varamadık. Bolu’yu turizm açısından en iyi şekilde temsil edilmesinin güzelliğini hissedemedik. Gazetelerimizin bir köşesinde küçük bir haber olarak yer aldı, bence manşetlik bir haber.

Hiçbir karşılık beklemeden Bolu’nun tanıtımı için uğraşan, mücadele veren kişileri teşvik etmek, onları onurlandırmak gerekmez mi?

Bu yazı toplam 2290 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.