SEDAŞ Genel Müdürümüzden yanıt geldi

Şu elektrik sayaçlarının geç okunmasında yaşadığımız ekonomik sıkıntıya çözüm bulunsun düşüncesiyle “SEDAŞ Genel Müdürü’nden isteğimiz” başlığı altında köşemde yazdığım yazıma, Genel Müdür Sn. Mahmut Rumeli telefola arayarak gelişmeleri anlattı. Gösterdiği hassasiyete teşekkür ediyorum. Sayaç okuma işleminde yaşanan sıkıntının farkında. Okuma olaylarının %78’lerden %60’lara düştüğünü söyledi. Geçtiğimiz günlerde Sakarya ve Bolu’da sayaç okuma işleminin ihaleye çıkarıldığını söyledi. Elektrik tüketimine ait sayaç okuma işlemlerinin bir ayda yapılmasının olanaksızlığını, işletmeye kullanılan kağıtların maliyeti bakımından yük getirmesi nedeniyle uygulayamadıkları, en az iki ayda bir sayaç okuma işleminin yerine getirilmesi için çalıştıklarını anlattı.

İki ayda bir okuma da olsa razıyız. Sonuçta dört ay da olsa bizim tükettiğimiz elektriğin parasını vereceğiz ama, iki ayda 100 ödeyecekken dört ay birikmenin sonunda 400 ödeyeceğiz. O zaman da bozulan bütçeyi dengelemekte sıkıntılar yaşayacağız, yaşıyoruz da.

Özelleşmenin prensibi olmalı. “Evvela can, sonra canan.” Burada karlılık önde gelen düşünce olarak ortaya çıkıyor. Son dönemlerde ayırmalar ve ayrılmalar nedeniyle, SEDAŞ’ta teknik anlamda yaşanan sıkıntılardan fısıltı olarak bahsedilmekte. Sanırım gelecek günlerde bu konuda sıkıntılar yaşamayız. Genel Müdür Sn. Mahmut Rumeli’ye verdiği açıklamalar nedeniyle teşekkür ediyorken, sayaçların geç okunması sonucu tüketimin ne olduğuna ait bilgileri kendimiz alıp SEDAŞ İşletmesi’ne götürüp götüremeyeceğimizi sordum. Elektronik ortamda teknik sıkıntıların yaşanabileceğini anlattı. İkinci bir fatura bedeli ödeme gibi olumsuzluklarla karşılanabileceğini ifade etti. Biz de bu açıklamalardan sonra hala bekliyoruz. Umarım unutulmamışızdır. Kaçak elektrik tüketiminin en alt düzeyde olduğu söylenen bir ilde vatandaşın mağduriyeti herhalde kimseyi sevindirmez.

Bu yazı toplam 679 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.